Vo ženským a mužským řízení

Chlapi s ženskejma se vo tom hádaj, vědci se na tom nemůžou shodnout, statistiky lidi napadaj. Takže je na čase, abych do toho vnesl světlo. Votázka je: Řídí líp chlapi, nebo ženský?

A vodpověď zní: je hloupost srovnávat jenom řidiče a řidičky. Problém je složitější. Von totiž nejni chlap jako chlap a ženská jako ženská. Takže bych se vykašlal na nějaký statistiky, že podíl řidičů a řidiček je 56 % na 44 %. A že třiavosumdesát procent bodovanejch řidičů sou chlapi. To vám stejně do praktickýho života nic nedá.

Podělim se s váma vo svůj vlastní seznam nebezpečnejch lidí za volantem. Předem ale říkám, že taky nejni 100% spolehlivej, dycky se najde výjimka. Naprosto věřim tomu, že existuje třeba 90letej dědoušek, co řídí jak instruktor autoškoly. A nebo majitel sporťáku, co dycky jezdí podle předpisů.

 

JARINŮV SEZNAM NEBEZPEČNEJCH ŘIDIČŮ

1. Mladí a neklidní
Ti sou asi nejhorší. Mlaďoši, co dostali první auto a dávaj svou radost vědět okolí zběsilou jízdou, vytrubováním a pištěním pneumatik.

 

2. Čepičáři
Jakmile vidim chlapa, co má na hlavě baret nebo klobouk, tak pokud můžu, vodbočuju. (Zimní čepice nebývaj tak zlý.) Sou to typicky sváteční řidiči, tak je naštěstí nepotkáte moc často. Ale jakmile se přiblíží Dušičky, mějte voči na šťopkách.

 

3. Malý ženský v SUV
Poznáte je tak, že místo člověka vidíte za volantem jenom šošolku. Na ty pozor hlavně na parkovištích. Jednak často zapomínaj, že existuje přednost zprava – párkrát sem měl namále. Druhak při couvání nic moc nevidí.

 

4. Šéfové v bavoráku / audině

Někeří rádi dělaj to, že dyž si v klídku jedu po hlavní – přede mnou nikdo, za mnou nikdo – z vedlejší mně vlítnou prakticky pod kola, takže si vesele gumuju silnicu a voni po 20 metrech zas vodbočí. Ale většinou jen prosviští kolem a sotva je postřehnu.

 

5. Svačináři

Ti sou mně docela sympatický. Vobčas bych taky rád cestou zakous rohlík se sejrem. Ale řídit jednou rukou moc nezvládám.

 

6. Vo autoškole vám asi povídat nemusim.

 

7. A vobecně co se ženských tejče… No, nebudu lhát. Dyž vidim za volantem blondýnu, tak bystřim. Ale třeba zrovna sousedka řídí moc dobře, tak bych nerad někoho urazil.
 

A to je všechno. Samo že ne úplně, ale z těch nejnebezpečnějších skupin jo.

... Hmm, teď sem dostal nápad.

Můžete zahájit vlastní výzkum a dělat si k jednotlivejm skupinám čárky, kolikrát na jejich představitele na silnici narazíte (snad nevrazíte) během 1 měsíce. Rád pak mrknu na výsledky, dyž mně je pošlete. Uděláme si vlastní statistiku, co řikáte?

Přeju pěknej den a šťastný šecky cesty.

 

Vloženo

Jaroměřická mlékárna