Tvarohy i žervé získaly v Senátu titul ČESKÁ CHUŤOVKA 2022

Potravinářští odborníci ocenili dobroty z Jaroměřic za jejich kvalitu a vynikající chuť.

Koncem října proběhlo v Senátu České republiky vyhlášení už čtrnáctého ročníku soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2022. Záštitu nad soutěží převzala Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova, ministr zemědělství Zdeněk Nekula a prezident Agrární komory Jan Doležal.

Uspělo celkem 36 českých firem, jejichž představitelé převzali na slavnostním vyhlášení výsledků v pondělí 31. října v Senátu ocenění za nejchutnější potraviny vyrobené v České republice. Značkou ČESKÁ CHUŤOVKA 2022 se tak může nově pyšnit 135 výrobků. Mezi oceněnými výrobky byl i Jaroměřický tvaroh jemný na pečení, Jaroměřický tvaroh tučný a Jaroměřické žervé.

Česká chuťovka si jako nezávislá iniciativa potravinářských odborníků vybudovala za 14 let své existence pevné postavení mezi uznávanými značkami kvality potravin vyrobených v České republice, a mnozí výrobci se proto do soutěže opakovaně a rádi vrací, dokonce i v tomto nelehkém období, protože právě na vynikající chuti svých výrobků si stejně jako jejich zákazníci zakládají.

Seznam dalších oceněných výrobků najdete na www.ceskachutovka.cz nebo www.facebook.com/ceskachutovka.

Vloženo Od