Jaroměřická mlékárna pomáhá získávat provodárce krve

Už potřetí se Jaroměřická mlékárna stala generálním partnerem projektu 450ml NADĚJE, který je zaměřený na získávání bezplatných prvodárců krve pro transfuzní oddělení nemocnic po celé České republice.

Podpoří tak akci v Odběrovém středisku Třebíč (Nemocnice Třebíč, pavilon L), která se uskuteční v úterý 1. listopadu od 7 do 11 hodin.

Projekt 450ml NADĚJE vznikl v Břeclavi, kde se konala jednou ročně akce se stejným názvem. Reaguje na potřeby samotných transfuzních stanic, které hlásí nedostatek nových bezplatných novodárců a pod hlavičkou Nadačního fondu NADĚJE posunul působnost do celé České republiky.

Od září 2018 má za sebou mnoho úspěšných akcí napříč ČR. V jednotlivém městě se akce koná vždy 1x ročně. Do Třebíče se tak letos vrací potřetí, pokaždé podporovaný Jaorměřickou mlékárnou, s tím, že předchozí akce byly jedny z nejúspěšnějších v rámci ČR. Pro Odběrové středisko Třebíč se už podařilo získat již téměř 80 prvodárců krve.

Generální partner podpoří akci finanční částkou i drobnými dárky pro nové prvodárce.

Darování krve je osobní rozhodnutí, kdy každý musí začít sám u sebe. Při vědomí, že lidská krev je dosud (a ještě dlouho bude) nenahraditelnou tekutinou nutnou k navrácení zdraví a záchraně životů, by rozhodování o tom, zda krev darovat nebo ne, nemělo být příliš složité. V ČR každé tři sekundy někdo potřebuje krev, v průměru dostane každý občan 5x za život transfuzi krve a 14x lék vyrobený z krve.

Vloženo Od