Představujeme naše nové ekologičtější obaly

Rozhodli jsme se u obalů našich výrobků snížit celkové množství plastu a přejít na materiály, které jsou lépe recyklovatelné. Proto uvádíme na trh naše nové obaly Jaroměřických tradičních pomazánkových a Jaroměřického žervé.

Ty snadno rozdělíte na tři části, které jsou plně recyklovatelné. Samotné průhledné víčko je navíc vyrobené z plastu s 80% podílem recyklovatelného materiálu.

Miroslav Hrazdil, manažer kvality Jaroměřické mlékárny, řekl: „Prvním krokem byla úprava balení našich tradičních pomazánkových a Jaroměřického žervé. Zde jsme přešli na plně recyklovatelnou variantu. Obal je složený ze tří částí, které jsou od sebe zcela oddělitelné a je tedy možnost je zařadit do recyklačního procesu. Polypropylenový kelímek s etiketou je uzavřen hliníkovým víčkem a překryt průhledným víčkem z PET, ten má 80% podíl recyklovaného materiálu.“

Že se Jaroměřická mlékárna vydala správnou cestou, potvrzuje zájem o její výrobky v nových obalech u obchodních řetězců, které na ekologii kladou důraz (například LIDL). Dříve se v Jaroměřické mlékárně požívaly takzvané sleeve PVC obaly kelímku. „Jedná se o návlekovou etiketou, která se vystavením zvýšené teploty smrskne, a proto dokáže přesně kopírovat tvar kelímku,“ vysvětlili Hrazdil. Takový obal je sice mimořádně estetický, ale tyto dvě vrstvy vyrobené z různých druhů plastů jsou od sebe jen obtížně oddělitelné, což brání správné recyklaci.

 „Není vůbec snadné sladit kvalitu obalu z hlediska ekologického a zároveň technologického tak, aby nebyla negativně ovlivněna kvalita a trvanlivost produktu. V případě našich nových obalů se nám to však podařilo,“ dodal Hrazdil

Vloženo Od