Vo pražský kavárně

Tak si řikám, jak to mají blbý ty lidi, co jsou z tý pražský kavárny. Vo co mi jde, to je to, že musí bejt hrozně zmatený.

Tak si řikám, jak to mají blbý ty lidi, co jsou z tý pražský kavárny. Je hezký, že zůstávají ušetřený světskejch starostí vo to, jak zaplatěj nájem, vo vstávání na šichtu v půl pátý ráno a vo bolavý záda z posouvání eidamu po pásu. Vo co mi jde, to je to, že musí bejt hrozně zmatený.

Mám třeba dva známý v Třebíči. Kdybyste nevěděli, to je tady vod Jaroměřic první větší město. Jmenujou se Lojza a Jitka. No, a voni jsou právě z tý pražský kavárny. Voni teda v Praze byli akorát jednou na divadle a předtim se školou na výletě. A chudáci ani kafe nepijou. Lojza dělá ve stavební firmě a ta holčina je učitelka. Maj voba vejšku, slušňácky mluvěj a moc nemusej Zemana. No, a dyž teďka něco řeknou, tak se dozví, hele, ty mlč, ty jsi pražskej kavárník. A voni že jo, že to jako chápou a všechno. A že si teda budou v hospodě povídat jenom s jinejma pražskejma kavárníkama, který taky ničemu nerozuměj. A to je hezký, protože aspoň je pořádek v tom, kdo se má co bavit s kým a zbytečně se to nemíchá.

Ale těch dvou je mi líto. Co budou dělat, dyž je někdo zastaví na ulici, že hele, ty vypadáš jako pražskej kavárník, a zeptá se na cestu z Florence do Dejvic. Takovej Lojza je v metru úplně ztracenej. Něco se vod nich čeká a voni to nemůžou splnit. Já bejt jima, tak mě to mrzí. Jenže co s tim. Nemůžou se lidi začít rozlišovat na pražský kavárníky a třebíčský hospodníky a jaroměřický mlékárníky. To by v tom byl děsnej chaos. Když jsou lidi takhle hezky roztříděný, hnedka víš, na čem seš. Kdo je proti komu, vod koho co čekat, kdo tomu rozumí a kdo tomu houby rozumí.

Myslím, že to s náma prezident vlastně myslí dobře. Stará se vo to, ať se lidi nenuděj. Donekonečna můžou řešit takový malý a srozumitelný trable, jako jsou mikiny, sprostý slova, hozený rukavice a vajíčka. A nemusej se zalamovat složitostma, kerejm nikdo nerozumí. Číně a tak. Stejně je to daleko. Když jsme si ho zvolili, tak sliboval, jak bude prezident dolních deseti miliónů a jak bude spojovat a ne rozdělovat. Hele, teď to tak nevypadá. Ale vona to beztak bude jen taková taktika. Von to ještě nějak zařídí. Třeba se nechá prohlásit imperátorem, aby se celej národ musel sjednotit a svrhnout ho. Přeci jen je to vobětavej chlap.

Vloženo

Jaroměřická mlékárna