Vo fejsbůkovým vyděšení

“Nejhorší smrt je z vyděšení.” To říká jeden můj kamarád, a má pravdu. Akorát že lidi se maj tendenci vyděsit při každý možný příležitosti. Třeba když si zapnou internety a votevřou fejsbůk.

“Nejhorší smrt je z vyděšení.” To říká jeden můj kamarád, a má pravdu. Akorát že lidi se maj tendenci vyděsit při každý možný příležitosti. Třeba když si zapnou internety a votevřou fejsbůk.

A přesně to se mi stalo. Řek sem si onehdy po šichtě, že hodím zas nějaký moudro na tu svou slavnou fejsbůkovou stránku. Votevřu počítač, a okamžitě slítnu ze židle z toho, kolik toho vyděšení na mě naskáče. Vypadá to, že se děje něco strašlivýho a že Cukrberk navěky zaprodá naše duše ďáblu. A to zaprodání ďáblu nastane vod novýho roku. Spočívá to třeba v tom, že voni jako zjistí, vo co se zajímám, co mám rád, kde všude sem kliknul na takovej ten čudlík “To se mi líbí”, s kym si píšu a vůbec co že sem to za Jarina. A pak mi podle toho budou ukazovat věci, co by mě mohly zajímat. Prošel sem si svý starý moudra. Zjistil sem, že teď budu mít na vobrazovce v tom pravym sloupečku samý tvarohy, másla, holky, pivo a ženský zadky. Což by byla moje zkáza, protože na takový věci bych si i rád kliknul.

Zaplaťpánbůh, existuje kouzlo, který nás uchrání tý strašlivý cesty do pekel. Prostě si musíte na zeď napsat takový kouzelný zaklínadlo a Fejsbůk vaši duši ušetří. Vážně. Jen si musíte dát pozor, ať je to napsaný vopravdickou právničtinou, protože jinak to neplatí. Zní to třeba takhle:

“V reakci na novou politiku FB vás informuji, že všechny mé osobní údaje, ilustrace, kresby, články, karikatury, obrázky, fotografie, videa, atd., jsou předmětem mých autorských práv (v souladu s Bernskou úmluvou). Pro komerční využití všech výše uvedených předmětů autorského práva je v daném případě vyžadován můj písemný souhlas!”

Myslim, že vůbec nejlepší je, když při kopírování toho textu dvakrát zaťukáte malíčkem do stolu zvrchu a zespoda a třikrát mávnete lžičkou do kafe. Je hezký, jak sou na sebe lidi hodný. A jak si to kouzlo přeposílají a sdílejí. Kdepak si na nás Cukrberk příjde.

Říkám si, jak to bylo chytrý vod toho prvního člověka, co to vymyslel. Prostě si napíšete něco na stěnu a tím je to vyřešený. Protože co je psáno, to je dáno. I když ste svým přebýváním na fejsbůkách prvně vodsouhlasili něco jinýho.

Fůra lidí se tím inspirovala a řešej tak teď plno svejch problémů. Četl sem poslední dobou třeba takovýhle statusy:

“V reakci na novou politiku FB a mou víru v omnipotentní moc facebookových statusů prohlašuji, že se tímto stávám kapitánem vesmíru a mám doživotní rentu sto tisíc banánků v čokoládě měsíčně.”

Ale některý mě teda vyděsily:

“V reakci na zavedení Nového světového řádu vás informuji, že všechny vaše osobní údaje, ilustrace, kresby, články, karikatury, obrázky, fotografie, videa, orgány(1), příbuzní, tzv. duše atd., jsou předmětem autorských práv společnosti Ilumináti, t. o. p. s. (v souladu s Brockenskou úmluvou a tajným dodatkem Stínové proklamace)(2). Pro metafyzické a magické využití všech výše uvedených předmětů autorského práva je v každém případě(3) vyžadován písemný souhlas společnosti Ilumináti, t. o. p. s.!”

Náš mladej říkal, že časem budu moct z Fejsbůku i nakupovat. Ještě štěstí, že mám tu mlíkárnu, protože jinak bych se vod internetů za chvíli nemusel ani hnout. A taky že je tu hospoda u Fanouše. Studený pivo taky žádný internety nenahraděj. A vám všem, co věříte na kouzla na vaší fejsbůkový zdi, radím, ať radši vypnete počítadlo a skočíte na jedno. A vzpomenete na to, co říkal starej dobrej Jára Cimrman:

“Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je všechno, co se proti tomu dá dělat.”

Vloženo

Jaroměřická mlékárna