Staročeský Jaroměřický tučný tvaroh

V Jaroměřické mlékárně se tvaroh vyrábí už od roku 1937. Podobně jako tenkrát se tu i dnes připravuje tradičními postupy a výhradně z mléka od místních farmářů.

Nyní přichází Jaroměřická mlékárna s mimořádně lahodnou novinkou – Staročeským jaroměřickým tučným tvarohem. „Tučný tvaroh je základem celé řady českých pochoutek. V Jaroměřicích ho vyrábíme stejným způsobem, jako to dělaly naše prababičky. Jen na rozdíl od nich používáme pasterizované mléko. To nejprve necháme vysrážet ve vanách, kde pak tvarohová sraženina šestnáct hodin zraje. Následně se odkapáváním přes tkaninové pytle oddělí přebytečná syrovátka od vzniklého chutného tvarohu. Tajemství výjimečné chuti Staročeského tvarohu jeskryté v použití speciálních mlékařských kultur. Ty dokáží déle udržet svěží chuť a vůni tohoto tvarohu,“ sdělil Miroslav Hrazdil zodpovědný za kvalitu výrobků v Jaroměřické mlékárně a  dodal: „Tento postup je sice pracnější, ale zaručuje vynikající výsledek, kterým je prvotřídní kvalita, lahodná chuť, správný podíl sušiny i tuku a výborné nutriční hodnoty.“ www.mlekarna.cz 

Tvaroh – bílé zlato

Tvaroh obecně patří mezi výjimečné potraviny. Je významným zdrojem bílkovin, nezbytných pro růst svalové hmoty, zároveň však má relativně nízkou energetickou hodnotu. Výborně zasytí, přitom je dobře stravitelný. Na rozdíl od jiných potravin neztrácí tepelným zpracováním téměř nic ze své nutriční hodnoty a je mimořádně univerzální – najde využití ve sladké i slané kuchyni. Staročeský jaroměřický tučný tvaroh je ideální pro přípravu náplně do koláčů a buchet, tvarohových knedlíků, pomazánek nebo vynikajících dezertů. 

Staročeský Jaroměřický tučný tvaroh má nejvyšší obsah tuku z tvarohů vyráběných v Jaroměřicích. Právě vyšší obsah tuku (11 g / 100 g) mu dodává plnou, jemnou chuť a hebkou konzistenci. Z každého pokrmu dokáže udělat nezapomenutelnou delikatesu. Na první pohled zaujme moderním obalem, který dokáže zabránit odtoku blahodárné syrovátky, která se z tvarohu uvolňuje i po jeho dozrání.

Doporučená cena Staročeského Jaroměřického tučného tvarohu 250 g: 31,90 Kč

Vloženo Od