5 let v rukou českého majitele

Jaroměřická mlékárna slaví pět let v rukou českého majitele, který razí heslo: Nešidit se vyplatí, odměnou je vynikající chuť.

Historie Jaroměřické mlékárny sahá až do roku 1937. Od roku 1949 pak byla součástí Zemědělské družiny v Moravských Budějovicích, v roce 1991 se osamostatnila a v roce 1994 zde proběhla privatizace. Nejprve mlékárna patřila pod Želetavské sýrárny, poté pod francouzskou firmu Les Fromageries BEL. Tehdy do Jaroměřic nad Rokytnou přišel i Bedřich Štecher, který se v roce 2010 s vedením BEL dohodl a mlékárnu odkoupil.

Dnes se v Jaroměřické mlékárně zpracovává kolem 120 000 litrů mléka. Vyrábí se tu tvaroh, smetanové i porcované sýry a pomazánková másla, která jsou stále stejná, jen se jim teď říká „tradiční pomazánková“. Na otázku čím se snaží Jaroměřická mlékárna odlišit od konkurence, Bedřich Štecher odpovídá:

„Sázíme na kvalitní suroviny a tradiční výrobní procesy. Mléko kupujeme pouze od místních farmářů, nepoužíváme žádné konzervanty, umělá barviva ani jiná nežádoucí éčka. Naše výrobky jsou poctivé a české. Věříme, že nešidit se vyplatí. Odměnou je vynikající chuť.“

Velkým úspěchem Jaroměřické mlékárny v letošním roce je nejvyšší možná úroveň certifikace IFS (International Featured Standards). Jedná se o velmi přísnou normu zaměřenou na prostředí výroby, hygienu ale i zpětnou kontrolu a dokumentaci. Norma vznikla ve spolupráci s německou a francouzskou federací maloobchodu a certifikaci provádí zcela nezávislá společnost, jejíž auditoři sami prošli přísnými zkouškami. Mlékárna splnila všechny požadavky. 

Dále se Jaroměřická mlékárna rozhodla zaměřit na obaly svých výrobků. Snaží se, aby byly nejen hezčí ale i praktičtější. Další novinkou jsou nové udírny, díky kterým má mlékárna přípravu uzeného eidamu zcela pod kontrolou od začátku až do konce. V roce 2015 se chystá uvézt na trh nový produkt – strouhaný eidam.

Chcete se pobavit? Máte rádi Švejka a jeho selský rozum, se kterým přistupuje ke všemu, co se kolem něj děje? Pak si přečtěte Jarinovo moudro.

Vloženo
5 let v rukou českého majitele

Jaroměřická mlékárna