Pestrá strava

Pusťte děti do kuchyně a připravujte jídlo s nimi. Pestrá strava pomáhá jídelnám i školním kantýnám vyznat se v široké nabídce potravin na našem trhu a soustředit se na regionální, kvalitní potraviny bez chemie.


Cílem Pestré stravy je doporučit a zařadit kvalitní potraviny a pokrmy bez zbytečné chemie do školních jídelen a bufetů a postupně pracovat na změně stravovacích návyků školáků. Děti se učí orientovat se v nabídce potravin a aktivně se zapojují do procesu přípravy jídla. Výsledkem je aktivita, která baví a přináší konkrétní výsledky – dětem jídlo chutná, svačiny jsou zahrnuty do nabídky jídelny nebo bufetu a zážitek se společné přípravy jídla se předává do rodin.

Nejčastější a nejžádanější aktivitou ve školách, kterou projekt Pestrá strava bez zbytečné chemie poskytuje, jsou Projektové dny – výroba svačin dle doporučených receptů. Do projektu se již zapojilo přes 290 základních škol po celé České republice. V každém kraji má totiž projekt Pestrá strava svého zástupce – výživovou poradkyni nebo nutričního terapeuta, který je se školami v daném regionu v kontaktu. Více informací na webu www.pestrastrava.cz.

Jaroměřická mlékárna je jedním z hlavních partnerů Pestré stravy. Ukázky receptů, ve kterých děti použily Jaroměřické výrobky najdete i u nás na webu.


Jaroměřická mlékárna