Všechno je relativní. Novinové titulky v roce 1968 a letos

Nevzpomínám na ten šedesátej vosmej rád. Ne, že by se mi stalo něco hroznýho, nebo že by mi tank přejel někoho blízkýho a vlastně jsem ani nepocítil žádný přímý důsledky.

Nevzpomínám na ten šedesátej vosmej rád. Ne, že by se mi stalo něco hroznýho, nebo že by mi tank přejel někoho blízkýho a vlastně jsem ani nepocítil žádný přímý důsledky a vo nepřímejch se těžko mluví, páč za minulýho i za tohohle režimu je pro vobyčejnýho člověka pořád stejně těžký uvědomovat si vlastní potenciál a ňáký limity, který ten režim dává, takže když se zeptáte tisícovky lidí, jen málokdo z nich vám jasně řekne - jo za komunistů sme mohli tohle a mohli sme támdlecto a bylo to vykoupený tím, že sme nemohli za hranice, na což sme stejně neměli prachy a vlastně se nám tam pořádně ani nechtělo, páč sme nevěděli, co bysme tam vůbec hledali, a zajímavý přitom je, že dyž se zeptáte tý samý tisícovky lidí na dnešní dobu, tak se nejspíš dostanete k podobnejm věcem, který se v důsledku vyvážej, takže si myslim, jen mě za to prosim vás nikde neudejte, že teďkonc a dřív to lidi všechno mohli vnímat dost podobně a na těch pomyslnejch miskách vah byl porád jazejček někde na středu. Mluvim samozřejmě vo těch, kterejm nikdo neublížil, a troufám si k tomu říct, jak to ze svýho vosobního pozorování vidim, že by takovejch klidně v roce 2013 mohlo bejt hodně podobný množství jako v roce 1983 a po vzoru klasický český nátury, chtěj ty dnešní lidi zpátky, jako ty z minulosti chtěli sem. Všecko je relativní. A to je věta, se kterou mám trochu vosobní problém páč si vo ní řikám, že je alibistická. Asi je to tak, ale čim starší sem, tim víc vim, že je jedna z mála vopravdu pravdivejch.

Chcete příklad? Neměl sem teď vo víkendu co dělat, tak sem byl na internetech a našel přímej přenos z roku 1968. Vysílal ho na Fejsbuku Českej rozhlas. A dyž sem to tak chvíli sledoval, vobčas sem si řikal, že jako jo, todle si pamatuju, tam to si pamatuju, ale vo spoustě věcí sem neměl ani tucha. A ještě se mi stala jedna věc. Vobčas se mi tam promítly ňáký titulky z novin a udělaly fakt děsivou nebo vtipnou nebo pitomou kombinaci, ze který sem se buď smíchy nemoh udržet, nebo mi z ní bylo trochu zle. Vim, že to není žádná vědecká metóda a už vůbec si nemyslim, že by se tehdejší rok dal přirovnat k tomu dnešnímu, páč je to za mě tak, že je letos a posledních pár let hůř, jelikož tehdá sem vtrhnul agresor zvenku a ňákej Indra a spol byli nikym nezvaný parchanti, co toho chtěli využít, ale dneska si ty hady hřejem na prsou a sami si je volíme a jak sem někde čet, vrátil se Zeman, teď se vrátí Klaus a ještě se vrátí Lux a bude konec světa. Zpátky ale k věci. Já ty titulky vzal, srovnal je a tady je máte. Možná v tom nenajdete nic zajímavýho a možná jo. Je to podobně chytrej způsob získávání popularity, jakej používaj všichni novináři nebo Okamůra, Dyby vám ale došlo, že je dnešní doba stejně zvrácená, jako to před 45 lety, tak budu asi spokojenej. Klika, je, že neumíraj lidi. Umíraj ale asi duše v nich. A to se myslim před 45 lety nedělo v takový míře, nebo sme aspoň tehdá zkoušeli něco dělat a nebrblali vo trablech u piva nebo nad internetama. Hezký čtení přeju.

 

Cestovní kancelář Sport-Turist nabízí obyvatelům Československa říjnové a listopadové zájezdy do Egypta. 10 dnů za 4433 Kčs.

Situace je zcela nepředvídatelná, hlásí české velvyslanectví v Egyptě

 

Natáčení amerického filmu Most u Remagenu na území ČSSR využila sovětská propaganda jako argument pro invazi.

Pražské metro pojede o víkendu do Stalinových časů. A přiveze miliony

 

Deník Die Welt píše, že Československo se vyvíjí jako stát, který by mohl být mostem mezi Západem a Východem.

Milionářská daň i právo na první práci, to slibuje voličům KSČM

 

Rozhlas hlásí, že sovětská cestovní kancelář Sputnik náhle bez udání důvodu zrušila cesty tamní mládeže do ČSSR.

Praha je v žebříčku deseti nejhorších měst Evropy, kde okrádají turisty, sedmá. Vede Barcelona

 

Premiéru Černíkovi volají z vnitra, že nás obsazují. Ten tomu nechce věřit: „To je nesmysl, volovina!“. Žádá ověření zprávy

Ředitel Ústřední správy spojů Karel Hoffmann chce po programovém řediteli rozhlasu, aby odvysílal text schvalující okupaci. Ten to odmítá.

Do rozhlasu přišel jeho bývalý ředitel a požadoval okamžitě odvysílat prohlášení na podporu okupace. Hlasatelé to odmítli a zamkli se.

Zpráva na podporu okupace pohořela také v ČTK a v Rudém právu. Nikdo ji nepustil ven a redakce čekaly na prohlášení ÚV KSČ.

Brežněv udělal správnou věc, píše k výročí invaze delegát sjezdu ČSSD

 

Novináři před budovou ÚV KSČ netrpělivě čekají na stanovisko k okupaci. Rozhlas zatím vysílá plánovanou noční hudbu.

Zeman: Elity v roce 1968 zradily. Volme ty, kteří se tak chovat nebudou

 

TASS: „Nikomu a nikdy nebude dovoleno vytrhnout ani jeden článek ze společenství socialistických zemí.“

Schůzka premiérů V4 nebude, kvůli české vládní krizi ji Maďaři zrušili

 

Lidé brání rozhlas vlastními těly, na místě jsou stovky občanů. Střelba a rachot tanků pronikají do vysílání

Radikálům pochod v Brně nevyšel, pokazila ho policie i aktivisté

 

Umělci vyzývají k polední dvouminutové generální stávce jako uctění památky padlých a zároveň vyjádření nesouhlasu s okupací.

Zemanovci z Hradecka dali na kandidátky zpěváka Hůlku a lékaře Prymulu

 

Prezident Svoboda přijímá hlavní představitele příznivců #invaze. Biľak, Indra a Lenárt přišli s návrhem na utvoření dělnicko-rolnické vlády

Bobošíková jednala s exprezidentem. Ve hře je vznik Klausovců

 

Biľak, Lenárt a Indra odcházejí od prezidenta Svobody s nepořízenou. Dělnicko-rolnickou vládu odmítl, chce jednat s legální vládou #srpen68

Volby vyhlásím na konec října, prozradil Zeman za odměnu listu KSČM

 

Ministr zahraničí sděluje vyslanci u OSN Janu Mužíkovi, že se objevily „určité možnosti přímých jednání mezi ČSSR a pěti vládami“.

Zeman jmenuje další balík velvyslanců, nejspíš uspěje Klausová i Remek

 

Desatero proti okupantům: Nevím. Neznám. Nepovím. Nemám. Neumím. Nedám. Nemohu. Neprodám. Neukážu. Neudělám.

Krysy na Titanicu, dlouhonohé slečny a husy před posvícením. Nejlepší výroky končících poslanců

 

Podle Československého rozhlasu podepsalo v Gottwaldově 20 000 občanů protestní archy proti snahám Aloise Indry sestavit novou vládu. 

Malé strany zažívají před volbami boom. K Babišovi i Okamurovi vstupují tisíce lidí

 

Pokud nebude ultimátu okupačních vojsk vyhověno, nastolí okupační režim “se všemi důsledky”, píše zvláštní vydání Rudého práva.

Schwarzenberg: Zeman ztratil zábrany a chce jen moc. Může za to alkohol

 

Podle údajů městských statistiků dosáhly škody způsobené během první tří dnů okupace jen v Praze částky přes 200 milionů Kčs.

Starosta z ODS vyhlásil Akci Z: Lidé si mají opravit chodník sami

Vloženo

Jaroměřická mlékárna