Volím srdcem

Neska to bude rychlý. Fakt. Jenom pár slov vo tom, jak mě vytáčej lidi, co mi vnucujou, koho bych měl volit. A jak mě vytáčej lidi, co mi řikaj, že bych někoho volit neměl.

Neska to bude rychlý. Fakt. Jenom pár slov vo tom, jak mě vytáčej lidi, co mi vnucujou, koho bych měl volit. A jak mě vytáčej lidi, co mi řikaj, že bych někoho volit neměl, protože sem součást ňákýho stáda, dyž si dávám zelenou, modrou nebo růžovou fotku do fejsbůku. A tak sem si řek, že prostě napíšu, jak volim a že to třeba někoho inspiruje a pomůže mu to v jednání s jinejma lidma. Možná to píšu trochu pozdě, ale měli jsme v mlíkárně pár dnů fakt vostrý šichty, tak mi to vodpusťte. 

A abyste v tom měli jasno… rozdělil sem to celý na dvě skupiny. Na to, co je mi jedno a na to, co mi jedno nejni. Todle, když sem si před ňákym časem srovnal v hlavě, nevotrávil mě žádnej strejc, co do mě tlačil rozumy a moudra a přesvěčoval mě vo svý pravdě.

Sou mi jedno názory jinejch na to, koho volim, páč mi do toho nemaj právo kecat. Nejsou mi jedno výsledky voleb, chci totiž vědět, na čom sem, ať je to tak, nebo tak. Dokážu žít s ledasčim, jenom ne s nejistotou. A abych pravdu řek, různý lidi v různejch stranách toho vod začátku napovídali tolik a tolik zmatečnýho, že bych je volit nemoh ani vomylem. Potřebuju jistotu. Vosobní jistotu.

Sou mi jedno volby jinejch lidí, páč sami dobře věděj, koho a proč volit a já jim nemám právo do toho kecat. Nejsou mi jedno lži, kerý spousta lidí a nejenom těch, co chtěj bejt zvolený, řikaj a vydávaj za všeobecnou pravdu, jako by se nechumelilo. Jak mi někdo maže med kolem huby, je mi z něj prostě blbě.

A nakonec musím říct, že sou mi jedno všechny ty silácký řeči vo tom, co se změní v českym státě, dyž vyhraje taková a taková strana. Nevěřim totiž tomu, co na nás kucí křičej z bilbórdů. Jediný, na co spolíhám, je dobrej pocit z lidí, kerý ke mně mluvěj. Fandim stranám, kerý nehrajou na vostrý lokte a kerý mě nemaj potřebu uplácet. Fandim lidskosti a ne síle peněz, výhružek a levnejch nanicovatejch gest. 

Volim srdcem. Volte taky tak. Myslim, že se vám uleví.

Vloženo

Jaroměřická mlékárna