Vo tříděným odpadu

Doma mě zpucovali, že třídit flašky vod piva nestačí. Prej je snadný rvát šecko do jednoho koše. Prej bych se moh na starý kolena víc snažit. Tak sem vobdržel podrobnej návod, jak na to.

Zas jednou u nás byli na návštěvě mladí. Motal sem se mamině v kuchyni a chystal tvaroh na palačinky. Normálně sem ho vytáh z igelitovýho sáčku, ve kterým ho mamina donesla z vobchodu. No a pak sem ten sáček jako dycky hodil do koše. Celá místnost utichla a voči mladejch na mě skoro zděšeně zíraly. „Ježkovyvoči nevyhodil sem místo sáčku ten tvaroh?“ byla moje první myšlenka.

To víte, že mně to nedošlo. Až jim úděs zmizel z vočí, tak mě vysvětlili, vo co jako de. Že vyhazuju sáček do směsnýho vodpadu namísto toho, abych jej vytřídil. Následně sme vo tom měli asi hodinovou debatu. Nebudu vám to tady podrobně líčit – znáte to, byl sem zarputilej, ale uznal sem, že maj v něčem pravdu.

Nakonec sem donutil mladou, aby mě hezky nakreslila vobrázky, co a jak mám třídit, abych byl nachytřenej pokaždý, dyž něco pudu vyhodit. Estli taky nevíte, co kam patří, tak tady máte ty vobrázky. Třebas si je vyjeďte na tiskárně a nalepte ke koši jako já.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vloženo

Jaroměřická mlékárna