Vo tom, proč na rybách chytíte víno

Mám rád léto. Protože v létě se dost často dějou věci, na kerý člověk vzpomíná celej zbytek roku. Protože v létě lidi tak trochu přestanou bejt rozumný.

V létě je teplo a světlo až do devátý. Dá se bejt venku, a venku bejvá věčí zábava než v baráku. V létě se jezdí na dovču a na vejlety.Místo abyste šli po robotě domů a zapli si televizi, dete na bazén. Víc se vídáte s kamarádama a i ta samotná práce bejvá taková vospalá a mírumilovná. Lidi si stěžujou, že se potěj a je hic, ale stejnak mi příjde, že sou tak nějak víc v pohodě. Jak dyby kapku vypnuli mozek a šecky ty kontrolky, kerý jim řikaj, co musej a co nemůžou.

A z toho všeho plyne, že lidi přes léto dělaj trochu praštěný věci. A nebo úplně společensky zbytečný. A nebo aspoň takový, kerý by je jindy ani nenapadly.

Třeba sedíte venku s kytárou do tří ráno, aj dyž víte, že dete další den do práce. Cestou domů najdete nafukovací balónek a na děckým hřišti s ním začnete hrát basketbal.

Nebo se hecnete, vstanete v pět a dete do práce pět kilometrů pěšky. No, případně to aspoň celý léto plánujete.

Naučíte se vyrábět domácí mochíto, a ani v tom nemusí bejt rum, hlavně dyž je v tom máta s ledem. Sednete se ženou na balkón, baštíte domácí tvarohovou zmrzlinu, vykládáte vo blbostech a dohadujete se vo to, kerý auto má hežčí barvu.

V mlíkárně koukáte na ajdamy a tak vás to inspiruje, že si vodpoledne dáte jeden na chleba a dete zkusit, esi se to venku na sluníčku zapeče bez mikrovlnky.

V sobotu dete s děckama vodpoledne na lodičky, hrajete si na piráty a střílíte po sobě vodníma pistolkama. Děcka málem utopíte a mamina vyhrožuje, že se s váma rozvede (a přitom akorát proto, že ste ji hodili do vody v jejích bílejch šatičkách vod tetičky). Zato vprostřed přehrady potkáte vochočenou vydru, kerá je tak roztomilá, že děcka vykašlou vodu a mamina na rozvádění zapomene.

Mezi společensky zbytečný činnosti patří rybaření (jojo, ryby, večeře a šecko, ale všici víme, že vo to de vlastně až v poslední řadě). Žencký na to frflaj, ale nemaj co řikat, protože vony se místo rybaření vopalujou.

Před pár dnama sme byli u známejch, a protože bylo vedro, dali sme víno chladit do řeky. Bylo to dobrý víno, eště schválně sme se pro něj stavovali cestou. A šli sme grilovat. Vykládali sme a na víno sme si spomněli kolem jedný ráno. Akorát že to už pod tim kamenem byla akorát taška. Protože sme šici lidi se svou hrdostí, tak sme se rozhodli, že to teda v žádným případě, a šli sme uprchlíky chytat do vody. Neměli sme baterku, ale to nás nezastavilo, vzali sme svíčky, mobil a vydali se křížem krážem po proudu. První flašku sme našli v nedaleký houštině, což nám dodalo odhodlání. Druhou flašku vobjevila kamarádka, dyž metr před ní vyskočila vobloukem ryba, vona zakopla vo šutr a zřítila se do tůně. Třetí flaška se zadrhla vo jez, ale našel ji soused, kerej tu naši robinzonijádu slyšel a dorazil tam za náma s loučí. Pak sme to vypili a hráli na kytáru do tří do rána. Aj dyž sme věděli, že dem další den do práce. Večer šuhaj, ráno šuhaj, řikám já.

Mám rád léto. Protože v létě se dost často dějou věci, na kerý člověk vzpomíná celej zbytek roku. Protože v létě lidi tak trochu přestanou bejt rozumný.

 

Vloženo

Jaroměřická mlékárna