Vo tom, jak lidi uměj bejt zlí

Neska to bude vážný, dodušepromlouvací, bez srandiček.

Sem smutnej, moc. Mamina přišla ze sousedskýho sedánku a jako tradičně byla plná dojmů. Jenže tentokrát špatnejch. Šecky ženský bědovaly nad osudama svejch dětí a známejch, keří se podvádějí, rozvádí, hádají, bijou a tahají vo alimenty. A šecko to na mě vyklopila. Musel sem si na to dát panáky do vobou noh, abych to rozchodil.

Představte si, že si syn sestry jedné sousedky našel milenku a po půl roce, co to úspěšně tajil, ju představil své manželce jako svou starou známou, aby se s ní moh potkávat i bez tajení. Časem to samozřejmě prasklo a teď se chystá ne zrovna přátelskej rozvod.

Nebo smutnej příběh syna další sousedky, co se voženil s pomatenou ukřičenou ženskou. Ta se vod něj chvilku po narození druhýho děcka prej bez důvodu vodstěhovala, ukradla mu peníze z účtu a teď mu eště dělá peklo s dětma. Nechce mu je půčovat, vymejšlí si bludy, jako že je bije, a každý předání dětí se musí natáčet na dvě kamery a provádět se svědkama. 

No nezbláznili se ti lidi?

Jak sem vám už mockrát říkal, já mám svojí ženskou rád a nikdá bych na ňu nebyl zlej nebo jí byl nevěrnej. Maximálně jednou za čas podvedu její buchty s tvarohem s buchtama vod Lidušky z naší mlíkárny. Ale vážim si jí a sem vděčnej za každej den, co mě má ráda.

Dám vám jednu radu. Podivejte se na člověka, vedle kerýho se každý ráno budíte, a řeknite si, proč ho máte rádi. A pak to řeknite jemu nebo jí. Každej den si to nějak připomínejte. My s maminou třebas rádi koukáme na starý fotky a taky na fotky z našich každoročních vejletů. A jednou za čas ju vemu na dobrý jídlo, aby se mohla vyšňořit a užila si, že nemusí vařit. To bejvá taková naše společná hodinka a půl a dycky si krásně popovídáme. Taky to zkuste.

Esivá potřebujete další motivaci, tak nate – tady si přečtěte článek vo tom, že lidi, co sou na vostatní hodní, žijou dýl.

Tím bych to rád uzavřel a du si dát se svou ženskou skleničku vína a uzenej ajdam.

 

Vloženo

Jaroměřická mlékárna