Vo Rusnokovi a Mandelovi

Určitě ste tu kauzu chytli. Rusnok si pustil ve Sněmovně pusu na špacír, zachytily to televizní mikrofóny a teďkonc sme slavný po celym světě.

Určitě ste tu kauzu chytli. Rusnok si pustil ve Sněmovně pusu na špacír, zachytily to televizní mikrofóny a teďkonc sme slavný po celym světě, páč vo tom, že náš milej státní představenej nechce na pohřeb světovýho velikána, píšou významný noviny v Anglii i v Americe.

Naposled sme byli podobně slavný, když bejvalej prezident štípnul pero. Halt se potvrdilo, že sme národ českejch pepiků. A musim říct, že mi to k nám prostě sedí. 

Stejně jako mi k tomu sedí, jak se všude po internetech rozhořela debata vo tom, jestli je Rusnok kretén nebo jen vobyčejnej přepracovanej nádeník. Jak sme všichni zase jednou děsně moudrý a vznikaj fórky, páč krom toho, že sme kafrající pivaři, co uměj vod stolu vyřešit lautr šecko, sme ještě taky smějící se bestie, a tak třeba Divadlo Demago přišlo s následujícim fiktivnim rozhovorem z první republiky: 

Masaryk: “Ty krávo, mě už z těch ratanovejch křesel bolí prdel, seru na to dneska, vole.”

Čapek: “Já už taky musim za psem, ty vole, jinak mi to tam zechčije a Olga se posere.”

Masaryk: “Ty máš čokla, vole?”

Čapek: “Jo, píšu vo tom takovou pičovinu pro fakany.”

Masaryk: “Kreslí ti to brácha, jo?”

Čapek: “Bráchu mrdám, vole, čokla snad ještě nakreslim, né?”

Masaryk: “Seš kretén, vole…(smích)”

Jo a pozadu nezůstaly ani kámoši z Oprásků.

Vtipný, co řikáte? Taky si myslim. Ale beztak si řikám, že sou šecky ty přemoudřelý pindy (jo, i tady tendleten můj) hrozně krátkozraký a lidi zapomínaj na to, že šutrem by měli mít právo házet jen ty, co sou bez viny - což teda de v době internetu dost mrchavě. Nemyslim to ale tak, že bysme se navzájem neměli hlídat a ukazovat na zlořád. Řekněte mně ale každej z vás, milánkové, komu by se chtělo takle před Vánocama minimálně na dva dny neplánovaně vypadnout a pak muset svojí práci dodělávat někde po věčerech. A to nikdo z vás nejste na postu Rusnoka, že jo? Tak si chudák vylil srdíčko. Což mimochodem votvírá docela jinou votázku. Furt si jako paka stěžujem, že sou politici neupřímný, a dyž konečně upřímný sou, tak na ně nasazujem.

A esivá mi teď začnete nadávat, že vytrhávám věci z kontextu a že si votáčim k vobrazu svýmu, máte recht. Sem to za ty dva poslední Rusnokovy dne vokoukal z internetu. Se s tim smiřte.

———————————————————————————————————

Mý další moudra sou k mání na Fejsbůku. A Jaroměřická mlíkárna, ve který pracuju, je taky na Fejsbůku

Vloženo

Jaroměřická mlékárna