Vo prázdninách

Pokaždý mě na konci školního roku zamrzí, že už nejsem malej a nečekaj mě dva měsíce prázdnin. Ale letos sem vymyslel naprosto geniální řešení.

Napadlo mě to neska, dyž sem si vodskočil z mlíkárny na voběd. A všude sem viděl ty paní učitelky, jak dou ze školy zaplavený kytkama a v tašce se jim roztíká pět kilo čokolády. A načančaný a vysmátý děcka, jak zahazujou aktovky a pobíhaj kolem. Bylo to takový hezký, až se mi chtělo bejt vysmátej s nima. Ale říkal sem si, Jarine, voni maj proč bejt vysmátý, dyž je čeká celý volný léto a maj na vysvěčení samý jedničky. Zatímco tys měl celej život na výzo trojky a byl si rád, a teď pro jistotu nemáš na ten poctivě vodmakanej rok vůbec žádnej papír.

A pak sem si řek, a to by v tom byl čert. Dám vysvěčení sám sobě. A víte co? Pudu s dobou a dám si todlecto slovní hodnocení!

A tak sem došel neska domů, sed sem k počítači (protože dybych si to napsal ručně, bylo by to pěkně hnusně naškrábaný a musel bych sám sobě dát poznámku za úpravu), vodevřel sem majkrosoft vord a napsal sem:

“Jarin z mlíkárny je fakt kabrňák.”

A pak sem si řek, esi to na slovní hodnocení není málo, a dopsal sem:

“Někdy je zatraceně lenošnej. Někdy udělá pěknou blbost. Neumí pěstovat kytky. Jo, a před tejdnem nechal vomylem sousedovic kočku dva dny zamčenou v kumbále. Ale věčinu doby se fakt snaží bejt dobrej chlap. Je hodně dobrej v sypání koření na Jaroměřickej mix. Poslední dobou se taky moc zlepšil v dělání ksichtů na svýho mrňavýho vnuka.“

Pak sem si to vytisk, podepsal a pořádně prohlídnul.

A pak přišla eště ta mnohem důležitější část. Naplánovat si prázdniny.

Totiž jak už sem řek, já prázdniny tak úplně nemám, žejo. Akorát že pojedem s maminou na tejden na vejlet, což se moc těšim. Ale stejně mě to nezabrání si takový jako malinký prázdniny udělat. Vidim to asi takle:

1. Budu přes léto venku, co to pude. Nebudu tolik vysedávat vevnitř u Fanouše v hospodě ani doma u internetů. Budu maminu tahat na vejlety a sedět na zahrádce.

2. Udělám si prázdninový vodpoledne. Vobčas. Prostě až přídu z mlíkárny, budu dělat něco, co nedělám normálně. Třeba pudu na houby. Nebo si vezmu po dlouhý době knížku a pudu si s ní zalízt do jaroměřickýho zámeckýho parku.

3. Nachystám mamině piknik. Vona mi řekne, že sem blbej a že ve svým věku bych si tydlecty romanťárny moh nechat vod cesty, ale stejně bude ráda.

4. Budu přemlouvat maminu, ať vaříme a pečem letní tvarohový buchty s ovocem. A sám si budu po večerech nakládat, kvasit a dělat kulinářský experymenty jak Rudolf druhej.

5. Vod července do září udělám fakt hodně ksichtů na našeho malýho Brumdu.

Tak. To budou moje prázdniny. A jaký chystáte vy?

 

Vloženo

Jaroměřická mlékárna