Vo odbornících

Tendle text bude krátkej. Je to vlastně jen takovej povzdech. Jak tak brouzdám po internetu, šim sem si, kolik expertů je na tomdle světě. Na různý věci.

Tendle text bude krátkej. Je to vlastně jen takovej povzdech. Jak tak brouzdám po internetu, šim sem si, kolik expertů je na tomdle světě. Na různý věci. Vod vopravdový práce, kerá je dělaná rukama a za kerou sou vidět výsledky, po taky jakože práci, kerá rukama dělaná nejni, stojí věčinou výrazně víc, páč se vo ní řiká, že je dělaná hlavou, a lidem buď slibuje neskutečný věci, nebo je tahá z kaše, do kerý se dostali ani nevěděj často jak. Ty první znáte. Sou to truhláři, zedníci, malíři… a jejich zfušofanou práci poznáte snadno. Strop vám spadne na hlavu, postel má jednu nohu kračí a polívku vám daj přesolenou. S těma druhejma je to vo dost horší. Takovej právník nebo poradce přes finance, to je věčinou člověk študýrovanej, nebo má prořízlou hubu, ale hlavně vám dodává něco, co jen sotva dokážete na první pohled posoudit, esivá je správný nebo špatný. A dyž mu věříte rok nebo dva, nebo třeba jen jedinkrát, ale v ňáký hrozně důležitý věci, může vás to stát nejmíń fůru peněz. Dyž to tedy zvorá. Nebo vám to v tom samym případě nic nepřinese a vy přídete vo iluze a rok dva nebo pět svýho života. A nejvtipnější na tom bude, že chyba bude všude jinde, jen ne v tom vodborníkovi, co vám radil. Bude ve vás, ve špatnejch podmínkách ve kerejch musel pracovat, v málo penězích, co ste mu dali… Vůbec nejvěčí machři z týdle sorty vám slíběj, že to napravěj. A zaplatíte jim znova, páč jim znova uvěříte. 

Tak nějak si řikám, chraň mě ruka páně vod podobnejch fušerů. A eště víc vod těch, u kerejch vůbec nedovedu zhodnotit, esivá svojí práci udělali dobře a poctivě. Vám to přeju taky. A eště jednu věc bych vám rád pověděl… že vám podobný vodborníky doporučili lidi ve vašom vokolí, eště neznamená, že sou ty vodborníci dobrý a poctivý. Stejně jako je pod svícnem nejvěčí tma, dá se silnym řevem přehlušit šeptanda, kerá řiká pravdu (vostatně se podívejte na politiky). A taky si šimněte, že ty, co sou nejvíc vidět a slyšet, se zrovna moc často nechluběj konkrétníma výsledkama svý práce. A dyž řikám konkrétníma, nemyslim tim vymenování sto padesáti lidí, kerejm třeba taky radili s financema. Myslim tim čísla, přínosy. Ptejte se jich příště na tydle věci. Získáte tak mnohem jasnější vobrázek. A budu moc rád, dyž nenarazíte na Šmejdy, co vám prodaj rezavej hrnec.

Vloženo

Jaroměřická mlékárna