Vo novoročních předsevzetích

Tak už nám zase bouchaj petardy. Internety a deníčky sou plný novoročních předsevzetí. Všichni si myslej, jak se v novym roce stanou lepším člověkem a kupujou si předplatný do fitka.

Tak už nám zase bouchaj petardy. Internety a deníčky sou plný novoročních předsevzetí. Všichni si myslej, jak se v novym roce stanou lepším člověkem a kupujou si předplatný do fitka. Dokonce sem našel seznam deseti nejčastějších slibů, co si lidi na Novej rok dávají, aby si je mohli další rok dát znova.

Víte co? Taky si dám novoroční předsevzetí. A myslím, že tenhle rok se mi ho určitě povede splnit!

 

Nepřestanu pít. Jako vážně. Já mám pivo rád. A navíc Fanoušova hospoda by bez takovejch jako já byla nahraná.

Nezačnu zdravěji jíst. Vobčas s tim příde mamina, ale vydrží jí to tak tejden. Asi budu furt jíst prostě všecko možný. A ty zdravý věci budou dobroty z Jaroměřický mlíkárny.

Nezhubnu. Nebo vo tom teda dost pochybuju. Copak, břicho já mám veliký. Ale lidi mě takovýho maj rádi. Navíc bez břicha bych byl houby správnej děda.

Nebudu víc sportovat. Budu asi chodit na procházky a na vejlety, ale to prostě protože mě to baví. Běhání a posilovny nechám mladejm.

Nebudu víc vydělávat. Leda by to přišlo samo, to já tomu bránit nebudu. Ale jinak máme na to, co potřebujem, a sme tak spokojený.

Nenaučim se novej jazyk. Jo, jak praví klasik, i skladník může si přečísti Vergilia v originále. Ale víte co, já si v práci budu se sejrama radši vykládat po našem.

Nebudu víc číst. Rád bych. Jenže mi to prostě moc nejde. Tak si za to aspoň nebudu nadávat. Protože dobře mi tak, je to moje škoda.

Nezačnu víc pracovat. Pracuju tak, jak je potřeba, a snažim se to dělat, jak nejlíp umim. Když se zkusím přetrhnout, ať toho udělám víc, nebudu se moct se svým tvarohem tolik mazlit. A na to já se vám můžu vykašlat.

Nebudu se snažit inspirovat vostatní. Prej je to módní předsevzetí. Ale když se tak na sebe koukám, říkám si, krinda pána, to by tak ještě scházelo.

Prostě se budu snažit bejt Jarin. Bejt hodnej na lidi a na sebe a nechtít nikoho měnit. Mít rád svýho kluka, i když je to pěkný pako. Mít rád svou ženu. Nechtít po ní, ať je krásná, mladá, štíhlá, dlouhonohá, vysoká, usměvavá, okouzlující a vzdělaná hospodyňka, co má napucovanou domácnost, dokonalý děti, abstinuje a mluví pěti jazyky. A mít rád všechny ty praštěný lidi kolem sebe. Protože co si budem povídat, ze mě žádnej superman taky jen tak nebude.

 

Tak tady to máte. Tohle bych chtěl v novym roce dokázat.

Vloženo

Jaroměřická mlékárna