Vo ničem

To sem vám stál zase jednou v mlíkárně u pásu, a povidám si, Jarine, vo čem jako budeš tenhle tejden psát. Tak mě napadlo, že se pozeptám na internetech mejch fejsbukovejch fanoušků, jestli jako maj nějakej nápad.

To sem vám stál zase jednou v mlíkárně u pásu, a povidám si, Jarine, vo čem jako budeš tenhle tejden psát. Kundy se už řešily miliónkrát a beztak bych si měl vodvykat na takovej slovník, když teď ze mě bude ten děda. Nechci přece tomu mrněti dávat blbej příklad, žejo. Tak mě napadlo, že se pozeptám na internetech mejch fejsbukovejch fanoušků, jestli jako maj nějakej nápad. A kdosi se mě tam zeptal, esli vim, proč existuje spíš něco než nic.

Tak vám řeknu, že to mě teda dostalo. Vona je to vlastně hrozně logická otázka. Třeba to mý vnouče. Normální člověk to prostě nemůže pochopit, jak je možný, že se nějaký dvě prťavý mrňky potkaj, a rovnou to ví, z čeho se udělá voko a z čeho žaludek. A z ničeho nic má mladýho kočka v břiše skoro hotovýho člověka, co tim vokem kouká a do toho žaludku bude v cuku letu ládovat jaroměřickej sejra.

Jo. A nebo voctomilky. Myslim takový ty malý mrchy, co vám lezou po ovoci. No vážně. Byly ve vašem bytě nějaký voctomilky, když jste si dávali na stůl tu sklínku s džusem? Nebyly. Úplně stopro se líhnou z ničeho.

A vůbec nejvíc mě vytáčí takoví ti chytráci, co mi tvrděj, že na začátku bylo nic a to nic bouchlo a teď je z toho všechno. Jak tohle jednou tomu malýmu vysvětlim, to mi fakt nejni jasný.

Každopádně to ale vypadá, že stav nicu je pekelně neudržitelnej. Já to znám z vlastní zkušenosti. Jakmile si doma vyklidim nějakej prostor, aby tam nic nebylo, přijdu za pět minut a hned tam něco leží. Řek bych, že to bude takovej přírodní zákon. V každém nicu automaticky něco vzniká. No, minimálně ty voctomilky.

Jenom nechápu, proč to tak nemůže fungovat třeba s prací. Když chcete třeba postavit mlíkárnu, pomůže vám nic v něčem? Houby vám nic pomůže, musíte to normálně vodedřít. Vono taky dobře, protože bysme se tu jinak z nudy pozabíjeli. Ale i tak si myslim, že by neškodilo, kdyby se z toho nicu místo octomilek občas vylíhlo třeba nový auto. Nebo slovník decentního výraziva pro hlavu státu. Nebo tak.

Ale co bysem nechtěl. Dost že jsem právě napsal článek úplně vo ničem.

Vloženo

Jaroměřická mlékárna