Vo nesmyslnejch nařízeních a vyjící kočce

Někerý český nařízení a zákony mě nepřestávaj udivovat. Logicky se vám to příčí, pocitově se vám to příčí, ale je to tak. A nehnete s tím.

Abych pravdu řek, raděj sem vám neříkal, že se mladí chtěj přestěhovat, protože s tím byly takový nervy, že sem se musel nejprv uklidnit. Ale ne že bych s tím nesouhlasil – spíš se divim, že to neudělali dřív. Ty nervy byly se všema stavebníma úřadama a katastrama a podobnejma institucema.

No ale vod začátku.

Mladí maj teď pronajatej byt 2+kk a Brumdovi brzo začne být malej, tak začli koukat po nějakým domku. Aby si dítko mohlo hrát na zahradě a tak. Navíc má mladá nesmrtelnou šestnáctiletou kočku, na kerou teď dolíhají senilní stavy a každý ráno v půl páté prej začne loudit za dveřma ložnice zvuky, co připomínají vytí. Těžko říct, esivá se začla považovat za kohouta nebo vlka, zkrátka to přestává mít v hlavě v pořádku. Mně to teda přijde poměrně vtipný, ale chápu, že voni z toho radost nemaj. V jednom pokoji řve dítě a ve druhým kočka, tak potřebujou víc prostoru, kde bude tichá zóna.

Synátorova mladá má hodnou babičku s velkým pozemkem, tak je napadlo postavit si barák vedle jejího. Babička měla radost, že tam nebude sama a budou jí vobčas nosit mlíko a tvaroh.

Jenomže vono to nejni tak snadný.

Dyž totiž někomu něco chcete darovat zadarmo, v týto republice to zadarmo nejde. Mladí spolu žijou bez manželskýho papíru, což je problém. I dyž je to rodinnej pozemek a byl by dobrovolně darovanej, synátor by musel zaplatit státu nemalou daň za to, že ho zadarmo dostane, protože jeho rodina to vlastně neni.

Druhá možnost by byla napsat to jenom na jeho mladou, tím by se tomu placení vyhnuli.

Jenže hypotéku může za současný situace dostat jenom synátor. A nemůže stavět barák na pozemku, kerej není napsanej na něj, tudíž tu hypotéku stejně nedostane.

A vrcholem vší blbosti je, že i dyž by se tam ten dům krásně vlezl, tak vo nějakejch pár metrů to nesplňuje předepsanou normu a navíc na jednom pozemku prý nesměj být dva baráky.

Takže prostě i dyž máte svůj rodinnej pozemek, nemůžete tam postavit domek a postarat se vo babičku.

Ale teď vo víkendu nám nad tvarohovou bábovkou a korbelem kafe mladí řekli dobrou zprávu, že to vyřešili jinak. Našli domek, co se jim moc zamlouvá. A ani nejni moc daleko vod nás.

Takže mám radost a můžem s maminou přestat nadávat před spaním.

 

 

Vloženo

Jaroměřická mlékárna