Vo lítání na Mars

Už ste slyšeli, že jedna kočka vod Berouna je nominovaná mezi stovku lidí, co možná brzo poletěj vosídlit Mars? Ví bůh, esli jim to vyjde nebo ne. Ale každopádně fandim tomu, aby první Marťanka byl Češka.

Určitě by to byla hezčí mimozemšťan než ty zelený potvory, co sou ve všech americkejch filmech. Podmínil bych to akorát tim, že ta holčina vo tom pak napíše marťanskou kroniku.

Je fůra takovejch těch povolání, co by člověk dělal, dyby se nevoženil a neměl děcka. Co já znám tatíků, co těm svejm řikaj: Já dybych nepoznal maminku, já bych se stal světovym šampiónem ve skoku do dálky. Nebo slavnym vzduchoplavcem. To já tvrdit nemůžu. Sem rád, že sem tu svoji potkal. Ale dybych ji bejval nepotkal, nejspíš bych dělal v mlíkárně tak či tak. Na nějaký skákání přes švihadla mám moc velký břicho a mazlit se se sejrem mě stejně baví víc, než kolem sebe máchat mačetou v amazonský džungli.

Ale víte co, kosmonautem sem vážně dycky chtěl být. To bylo slávy, dyž se ukázalo, že je fakticky možný někoho vystřelit na měsíc. Bejt kosmonautem dneska, vlez bych si do skafandru, poletoval bych si ve stavu beztíže a koukal na hvězdy. Pak bych doletěl na cílovou planetu, sed bych s lodí do nejbližšího kráteru, vytáhl si chleba, namazal ho pomazánkovým máslem, kochal bych se přírodou a svačil. A pak bych tam ten nedojedenej chleba zahodil a vodletěl, jak sem to čet v jedný knížce. A strašně bych věřil tomu, že se na něm namnožej bacily a za pár milionů let na tom mým chlebu vyroste inteligentní civilizace vodchovaná jaroměřickým tvarohem.

Jenže to je právě to. Esi se těm nadšencům podaří na ten Mars fakt vodlítnout a vykutěj to do tý doby tak, aby tam za pár dnů neumřeli, tak už tam zůstanou. Ta holčina s tím dost počítá. Taky neplánuje mít děti ani kluka. To já bych neuměl. Na veškerým kosmonautění, hrdinství a lítání ve vzducholodích mi totiž přijde nejlepší to, dyž se pak člověk vrátí domů k těm svejm.

A tak sem rád, že na Mars nemusim. A že moje veškerý dobrodružství je nepolejt se, dyž vařim kafe. Stejně bych bez těch svejch mrňavejch a nudnejch Jaromek nemoh bejt.

Vloženo

Jaroměřická mlékárna