Vo ledovce

Namrzlo. V Jaroměřicích všecko vypadá, jako dybys to polil sklem. Je hnusně, vlezlo a betonová vobloha. A všecko klouže jak dva slimáci na rande.

Namrzlo. V Jaroměřicích všecko vypadá, jako dybys to polil sklem. Je hnusně, vlezlo a betonová vobloha. A všecko klouže jak dva slimáci na rande.

I vaše auto je zalitý ve skle. Všichni škrábou vším možným. Platebníma kartama, nehtama, mobilem. V nejhorších případech dou pro krumpáč.

Mamina šla do práce. Šlehla sebou hnedka u dveří. Pět minut sakrovala, ale nepomohlo to. Než do tý práce došla, šlehla sebou eště několikrát. Až si říkám, jestli se neučí lítat. Kdosi mi říkal, že u lítání je celej fígl v tom říznout sebou a minout zem.

Je smrad. Lidi topěj pneumatikama. Stokrát jim to můžete řikat, že je to hnus a že se divíte, že se vám z toho nevotráví pes na dvoře. Jenže když vono je baví sedět v tý kotelně a přikládat ty pásy vod traktorů. Nakonec přiložej i sedadlo, světla a karburátor.

Navzdory hořícím karburátorům je pořád děsná kosa. I kdybyste zapálili stádo slonů a nechali je běhat po městě, pořád bude kosa. Teplo je na dovči. Do července.

Mlíkárna je celá volezlá. Rampouchama. Dyž sem šel do práce já, jeden se urval a málem se mi zapích do hlavy. Než bych vlezl do tepla, vypadal bych jak jednorožec. Což by byla rozhodně změna k lepčímu.

Zamrzají zámky u aut. Když chcete zapnout rychlovarku, ať to polejete horkou vodou, vypadne elektřina.

Autobusy nejezděj. Nestartujou. Jediný, co by bylo schopný přijet a vodvízt děcka do školy, by byl starej dobrej žigulík. Protože žigulíky nemáme, děcka se můžou vodprovodit do školy tak maximálně na bruslích.

V Novym Městě děcka můžou do školy na bruslích, ale je jim to nanic, protože na škole leží strom. Asi taky uklouzl a říznul sebou.

V Praze je kalamita jak na Sibiři. Nejezděj tramvaje a v ulicích je lidí jak na prvního máje. Jenže nemávaj mávátkama, protože by jim na ně napršel mrznoucí déšť a jak by mávali, tak by si házeli námrazu do vobličeje.

Ani v Brně prej nejezděj tramvaje. Protože nejde proud, lidi koukaj do vypnutejch počítačů. Kde mají osvícenýho šéfa, tam prohlásej, že je hnusně a že se zůstane doma.

Doma nám zamrzly schody. Člověk by se chtěl přidržovat zábradlí, ale to vomrzlo taky.

V práci nám zamrzly tvarohy. Uvažujem, že začnem vyrábět ledňáčky.

V republice nám zamrzly vlaky. Lidi maj nezapomenutelný zážitky s romantickou nocí na nádraží.

 

No řekněte. Není ta zima nádherná?

 

Vloženo

Jaroměřická mlékárna