Vo kvantu práce

Poctivá práce je hodnota, kerý si ve svym životě vážim hrozně moc. I dyž sám vo sobě vim, že se jí snažim vyhejbat, u jinejch ji fakt vobdivuju a dokážu se na ní dívat klidně hodiny.

Poctivá práce je hodnota, kerý si ve svym životě vážim hrozně moc. I dyž sám vo sobě vim, že se jí snažim vyhejbat, u jinejch ji fakt vobdivuju a dokážu se na ní dívat klidně hodiny. A taky miluju tu tradiční českou vlastnost, co se menuje vyčůranost říznutá leností a co se projevuje tak, že budem radši dvacet hodin vymejšlet zlepčovák, kerej buď vymyslíme a budem slavný, nebo ne a pak budem vyhozený z práce, páč jsme nezvládli věci udělat včas.
Proč to píšu? Mam tu pro vás překvapivý zištění. Šim sem si, že někerý lidi sou lepčí na práci a někerý na vymejšlení zlepčováků. Doposavád žádná raketová věda, co? Tak čtite dál. Cukrář může bejt skvělej kumštýř s máslem a mlíkem a moukou a vajíčkama a jaroměřickym tvarohem, může vymejšlet čim dál lepčí laskominy, může si s tim všim hrát, ale jakmile jednou bude mít tunu práce, páč je fakt šikovnej, přestane se zlepčovat, páč bude muset uspokojit poptávku. A nakonec možná bude jen vo fous lepčí než ten patlal vod vedle, co mu dřív nesahal ani po kotníky, co vo dobroty z Jaroměřic ani vokem nezavadil a co vobšleh ňáký chytrý postupy. 
A stejně zajímavý to může bejt i ve velký fabrice. Lidi, co sou maximálně vytížený svojí prací, nemaj čas na to si v klidu sednout a přemejšlet vo zlepčovácích a hrůza je polejvá, dyž maj plnit normy a přitom se eště učit nový postupy, kerý jim práci zjednodušej (a teda často ty normy taky zvednou). Asi si teď řikáte, že jsem zrovna vobjevil kolo, ale ruku na srdce, kolik z vás, co to tu čte, by chtěla, aby věci v jejich práci fungovaly jinak a líp. A kolik z vás dokonce ví, jak to udělat, jen si nenajde čas pro to to udělat.
Já se třeba hlásim dobrovolně. A dobrovolně na sebe taky rád vezmu tu zodpovědnost, že si během šichty u nožů, co u nás řežou sejra na tenký plátky, vodkrojim dvě hoďky, abych moh přemejšlet, jak zlepčit celou naší mlíkárnu. Jen sem teda teď sám zvědavej, co na to řekne mistr.

Vloženo

Jaroměřická mlékárna