Vo Jarinově školský reformě

Navrhuju, aby se arogantní blbci vzdělávali vodděleně vod normálních lidí. Arogantní blbci jsou mnohem šťastnější, když jsou v rovnocenný komunitě.

Navrhuju, aby se arogantní blbci vzdělávali vodděleně vod normálních lidí. Arogantní blbci jsou mnohem šťastnější, když jsou v rovnocenný komunitě. Dokonce bych si trouf tvrdit, že dyž se vychovávaj společně s hodnýma děckama, je to neštěstí pro vobě skupiny.

Vážně. My sme kdysi před miliardou let měli arogantního blbce ve třídě. A nikdo ho neměl rád, i když většina jaroměřickejch děcek sou docela hodný a poctivý lidi. Však taky plno z nich dneska dělá v mlíkárně spolu se mnou. A jak rostl a rostl, byl čím dál blbější a čím dál arogantnější, až skončil někde ve vrcholným managementu a teď voblažuje tisícovku svejch zaměstnanců. Jestli by bejvalo nebylo lepčí, kdyby zůstal ve specializovaný škole mezi svejma. Nikdo by mu neukázal, jak se mezi normálníma lidma funguje. Zrovna by se mohli označit jako nějakej jinej živočišnej druh, aby se mezi ty normální lidi moc nepletli. A asi by měli mít i nějaký cedulky, aby byli lidi varovaný, když je náhodou někde potkaj mimo jejich pečovatelský zařízení. Kdyby byl někdo zvědavej, co to je zač, tak by se mu vysvětlilo, že arogantní blbci sou divný a je lepčí se s nima nekamarádit. Jediná potíž je, že umíme roztřídit lidi, co jsou chytrý a co nejsou, ale na blbce prej zatim nejsou moc dobrý testy.

Pan prezident má zase jednou názor. Ne že by prezidentovy názory eště někdo bral vážně. Von je v tomdle dost podobnej jako já. Voba sedíme s lahváčem, tu nám přilítne myšlenka, tak ji zrovínka vyprskneme nahlas. Akorát u něj se tím pak baví noviny eště tejden, což já tak zatim nemám. Víte, co třeba teď prsknu? Že v něčem má Zeman pravdu. Včera sem kámošce nesl sejry. Je učitelka a má ve třídě integrovanýho kluka, co má trable s chováním a není moc chytrej. Měl by k němu bejt asistent, aby mu s tím zapojením pomoh. Ale nebyly na to peníze. Tak ho tam šoupli tak či tak. A protože vostatních děcek je tam pořád třicet, tak sou z toho fakt všichni nešťastný.

Jenomže vo tomhletom zrovna náš pan prezident vůbec nemluvil. Ten svůj slavnej výrok vo oddělený výuce prohlásil, když vylezl z rehabilitačního ústavu. To je takový to zařízení, kde se rozhýbávaj děti, u kterých se něco pokazilo, když rostly. Nebo který sou na vozíku po havárce. Neříkal, že by bylo dobrý vymyslet, jak to zapojování udělat líp. Jak líp poznat, komu normální škola pomůže a komu ublíží. Jak vychovávat děcka, aby nebyly zlý, když je někdo jinej, aby se snažily vostatním pomáhat, chápat je a přemejšlet, co se vod druhejch můžou naučit.

Ale to sem vodbočil. Zpátky k tý mý navrhovaný reformě. Vobčas se mi zdá, že už mi ten nápad se segregovanou výchovou volů někdo šlohnul. A že ten vzdělávací institut před nějakým časem založili zrovna na Hradě.

 

Vloženo

Jaroměřická mlékárna