Vo hraní s kameny

Letos je to s tou zimou takový všelijaký. Nene, já si nestěžuju, jenom suše konstatuju. Vo víkendu sem šel s Mildou na malej vejlet, no a dyž nejdou dělat sněhový koule, museli sme vzít, co je – vyměnili sme je za kameny.

Vy si teďkon určitě myslíte, že sme po sobě házeli kamení, žejo. Zas taková lopata nejsem, si nemyslete. Prostě sme jen vobohatili klasickou procházku k lesu vo pár zábavnejch her. A ne, vopravdu se nikdo domů nevrátil s rošklebeným vobočím.

 

Ze všeho nejdřív sme pátrali po kamenech

Možná se budete divit, ale aj sbírání kamenů může bejt fajn zábava. Zvlášť dyž děcka věděj, že z toho kouká ňáká legrace. Celý vám to popíšu, ať to můžete se svejma capartama zkusit taky.

Moje zadání znělo asi nějak takhle: „Každej najdeme kamínky, spíš menší než velký, aby se nám hezky vlezly do kapsy. Hledej kulatý, placatý i hranatý, prostě jaký se ti budou líbit.“

Milda rychle pochopil, vo co de, a pak dobrejch patnáct minut vobracel každej lístek, jen aby našel ten nejlepčí kámen. A taky se dycinky přišel pochlubit, co vobjevil.

 

Kdo má lepčí rovnováhu

Z hromádky kamínků sme si každej vybral jeden a začali sme soutěžit. Usadili sme kámen na hlavu a závodili, kdo dřív dojde vod stromu ke stromu, aniž by mu kámen žuchnul na zem. Já už nejsem nejmladší a Milda je zase docela malej, takže to byl vyrovnanej souboj.

Po hlavě sme zkoušeli nosit kámen na zádech a nakonec na stehně, což bylo úplně nejvíc nejtěžší – hopsat s jednou nohou ve vzduchu a k tomu vopatrně, aby kamínek nespadl, je pořádná fuška. Zmohlo nás to tak, že sme si nakonec sedli na padlej strom a posilnili se kuřecí pomazánkou vod maminy.

 

Dyž nenasněží, příště budem hrát na schovku

A zase s kameny. Je to podobný jako vobyčejná schovka, jen nehledáte vostatní, ale kameny. Před hodně lety sme si tak hrávali se synátorem a byla to děsná bžunda. Zvlášť, dyž zamotáte kámen do čepice a tváříte se, že ste jej schovali na strom. Z dětí se rázem stanou malí pátrači, keří kolem vás prozkoumaj každou píď lesa. Šak to taky vyzkoušejte!

 

 

Vloženo

Jaroměřická mlékárna