Ozbrojené komando v české vládě

Původně jsem chtěl dneska pít… zejtra jsem si vzal volno z fachy a chtěl jsem zkusit jeden experiment, co mi navrhli chlapi v práci. “Po každým pivu napíšeš jeden odstavec a uvidí se, jaký to bude po desátým.”

Původně jsem chtěl dneska pít… zejtra jsem si vzal volno z fachy a chtěl jsem zkusit jeden experiment, co mi navrhli chlapi v práci. “Po každým pivu napíšeš jeden odstavec a uvidí se, jaký to bude po desátým.” Jenže pak jsem přišel dom, pustil si telku, dal si salám s cibulí a zůstal koukat jako trubka. 

Politika mně nikdy moc nebere. Moc vo ní nevim a je to pro mě jen mlácení prázdný slámy. Vlastně něco, co si tu předvádim já, akorát na ně díky telce koukaj miliony lidí.

Dneska jsem vo politice ale přemejšlel. Uvažoval jsem vo tom, jestli když vtrhne nějaký vozbrojený komando do tak významný instituce, jestli to nemá bejt jen nějaký znamení pro vobyčejný lidi. A když, tak teda jaký? Jestli je to: “Dávejte si pozor, můžem všude.” Nebo: “Nebojte, můžem všude, tak se vo vás postaráme.” Nevim.

A pak taky nevim další věc. Jestli je tahle akce jak z americkýho filmu fakt dobrá práce policajtů, jestli za to můžou ty lidi, co nejsou u vlády a chtěli by se tam dostat a nebo jestli něco nezvládli ty lidi, co jsou u vlády a jen prostě mysleli na něco docela jinýho. Zdravej ousudek řiká, že nejspíš platí ta druhá varianta.  

Moje ženská to vzala pěkně z gruntu. Že se prej na každou svini někde vaří voda. A myslím, že to vidí dost jednobarevně. Páč se to dá brát i tak a nahrávalo by to třetí verzi, že vlastně ta naše vláda splnila, co slíbila. Ministři přestali vidět díky pár svejm zákonům do nějakejch vyšetřování. A pak, pitomci, přestali dávat pozor a zapomněli, co schválili. A spadla klec. Dobrý… je to známá věc, že starýho psa novejm kouskům nenaučíš. A takovejhle majstrštyk - elegantní říznutí si větve pod vlastním zadkem, za to se nedá nic než tleskat. Jsou to vlastně novodobí mučedníci - hrdinové.

Až teď přijdou k moci socani - a voni přídou - je třeba si jen dávat majzla, ať to zase nezměněj. Hádám, totiž, že jich pěknejch pár taky skončí za katrem. 

Je myslim příznačný, že se taková věc - prej největší průšvih vod Sametový revoluce, což je dost pitomý datum, co novináři používaj, páč já si teda myslím, že Sametovka byla houby průšvih, leda by to všechno před tím byla jedna velká hrůza, ale znám spoustu lidí, který byly tehdá dost v pohodě, takže je to takový vobojaký, stalo zrovna na svatýho Antonína. Ta pranostika, co se k němu motá a co je i v Jaroměřicích jako doma, je: “Na svatýho Antonína broušení kos započíná.” Takže kdy jinde sekat hlavy, že jo? 

Hej… a jestli jste mysleli, že tohle píšu za střízliva, když jsem na začátku řikal, že nepiju, tak jste se sekli… co jsem ňákej znalec, abych se vyznal v politice. Takže na zdraví, na hrdiny a na politiku. Potřebujem všeho jako soli. 

Vloženo

Jaroměřická mlékárna