O dárcích pod stromkem, o knížkách a o citátech mimo kontext

Nebudete tomu věřit, ale i dyž sem takovej nevzdělanej vosel, vobčas docela rád čtu. Takže vobčas dostávám k Vánocům ňáký knížky a vim, že to je univerzální dárek.

Nebudete tomu věřit, ale i dyž sem takovej nevzdělanej vosel, vobčas docela rád čtu. Takže vobčas dostávám k Vánocům ňáký knížky a vim, že to je univerzální dárek, kerym fůře lidí uděláte radost, jiný tim neurazíte a ty zbejvající se nebudou tvářit nakvašeně, páč knížka je přece něco honosně intelektuálskýho, takže by byli za kretény, dyby začali natahovat čumák a řikat, že se jim to ale lautr nehodí. A tak si pokaždý, dyž du kolem knihkupectví před Vánocama připadám, že žiju v národě nejsečtělejších a nejvzdělanějších lidí vůbec.

Páč i vy ňáký knížky určo na Vánoce dostanete, je dobrý vyšpekulovat, co s něma. Teda i s takovejma, do kerejch se vám nechce, kerý dáte do poličky a možná do nich ani nekouknete. Zkusil sem pro vás trik a přišel na to, že i tydle knížky dokážou zkrásnit svět docela bez námahy a bez čtení.

Už sem vám jednou na svym fejsbůku řikal, že citáty slavnejch, kerý tuna lidí používá, aby vypadali chytřejc a podporujou tim svojí pravdu, sou zlo, páč sou vytrhávaný z kontextů a zasazený do docela jinejch. Na papíře i nad pivem to pak ale vypadá krásně dyž řeknete, že tu vaši teórii už vlastně řikal kolega Ajnštajn nebo Dárvin a eště to máte podchycený ňákym úžasnym citátem, u kerýho je nakonec fuk, kdy přesně a jak ho použil, hlavně že ho ňák řek.

Trik, co sem zkusil, je vzít pár knížek, co mam doma, nalistovat stránku 42 a vzít první celou větu, co dávala smysl a napsat jí na papír. Pak jí podepsat tim slavnym člověkem, co to napsal, a pak to použít v ňákym rozhovoru. A víte co? Včera v hospodě sem použil úpa všechny a vodcházel sem vocáď s tim, že mi kumpáni klepali po ramenou, jak sem chytrej a vzdělanej. Fakt, na holej pupek, nekecám. 

Pointy tohodle mojeho příspěvku sou tři.

1) I sebevěčí pytlovina vytržená z kontextu může v jinym kontextu udělat divy a může z vás udělat velkýho machra, zvlášť dyž tu pytlovinu, kerou použijete, před váma řek někdo, kdo je obecně jinejma lidma váženej.

2) Až dostanete pod stromek knížky, zkuste si tendle postup taky a pak vo svejch kvalitách přesvěčte vostatní třeba hned na Štěpána.   

3) Timdle lacinym postupem přestaňte lidi voblbovat, esivá to už nějak děláte. Sami ste dost chytrý na to, abyste měli vlastní názory, no ne?

Jo a přeju vám fakt bohatýho Ježíška.

Vloženo

Jaroměřická mlékárna