Desatero nejlepšího dědy

Už sem vám to psal. Budu děda. Eště teda přesně nevim, esivá pro vnučku nebo pro vnuka, ale čert to vem. Napsal sem si takový desatero, kerý, až se to narodí, chci do puntiku plnit.

Už sem vám to psal. Budu děda. Eště teda přesně nevim, esivá pro vnučku nebo pro vnuka, ale čert to vem. Napsal sem si takový desatero, kerý, až se to narodí, chci do puntiku plnit.

1. Nikdá mě to malý děcko neuvidí vopilýho. Možná se mi budete smát, ale příde mi, že než ten cvrček bude umět rozlišit, esi sem střízlivej, nebo ne, budu pod drnem.
    A příde mi hloupý ho voblbovat. A taky mi příde hloupý si ho užívat pod parou - myslim, že ten pocit mít vnouče je tak jak tak vopojnej.
2. Nebudu se ho bát chovat, i dyž vim, že bude vobčas hrozně řvát. To malý děti dělaj, dyž je vezmou vod mámy a táty. Ale daj se voblbnout, no ni?
3. Vzpomenu se na šecky písničky, co sem kdy znal. A budu mu zpívat a zpívat a zpívat. 
4. Budu s nim, co to jen pude. Vlastní kluk mi trochu protek mezi prstama a znova to tak nechci.
5. Nikdá nebudu řikat, že zlobí. Jako já vim, že bude zlobit, ale myslim, že zlobení je prostě jen nepochopení vzájemně nastavenejch vočekávání.
6. Nebudu kecat do výchovy jeho rodičům. Nikdá, i dyž jí nebudu rozumět. Poučování je sice krásný, ale víc ubližuje, než pomahá.
7. Budu mu dávat dobroty z naší mlíkárny. I dyž tam už třeba nebudu pracovat. Páč jim prostě věřim a ten malej si zaslouží dobrý věci. 
8. Voprášim flexaretku, co mam doma. A budu fotit a vyvolávat fotky. Za pár let se tomu prtěti vlejou slzy do vočí, až je uvidí.
9. Budu s nim hrát sebepitomější pytlovinu. Svět mu řekne tolikrát ne, že bych byl hloupej, dybych byl další, kdo to bude dělat taky. 
10. Za tři nebo pět let se sem podivám a poctivě vodfajfkuju, co sem splnil a co ne. 

A co vy - jaký ste nebo budete dědové a babky?

Vloženo

Jaroměřická mlékárna