Nový rok a nenahraditelný tvaroh

Nový rok přináší předsevzetí. Slíbili jste si, že letos zhubnete? Klíč k trvalému snížení váhy najdete ve správných potravinách.

Jednou z nich je zcela určitě nízkotučný tvaroh. Proč? Jeho složení je opravdu výjimečné. Je významným zdrojem bílkovin a zároveň má relativně nízkou energetickou hodnotu. Výborně zasytí, přitom je dobře stravitelný. Na rozdíl od jiných potravin neztrácí tepelným zpracováním téměř nic ze své nutriční hodnoty a je mimořádně univerzální – z tvarohu snadno připravíte ovocný dezert i pomazánku.

Tvarohový den
S tvarohem můžete vstávat i usínat. Podle odborníků je k snídani lepší než jogurt, který má až třikrát méně bílkovin, a poslouží vašemu zdraví víc než tučné máslo či tavené sýry, z nichž naše tělo špatně získává vápník. Svačina v podobě tvarohové pomazánky určitě nemá chybu a na oběd či večeři si můžete pochutnat třeba na mase či zelenině zapečené s tvarohovým dipem. Čím tvaroh dochutit?  Vyzkoušejte kombinaci se skořicí, medem, pažitkou, paprikou, bazalkou či kořením na gyros. Tvaroh je vynikající teplý i studený. Uvidíte, že tvaroh vám hned tak nezevšední.

Nenahraditelný tvaroh
Nahradit tvaroh v jídelníčku je téměř nemožné. Proč? Je mimořádným zdrojem dobře stravitelných bílkovin, které jsou nezbytné pro růst svalové hmoty, a přitom má nízkou energetickou hodnotu. (Jaroměřický měkký tvaroh má pouze 87 kcal na 100 g.) Navíc bílkoviny tvarohu představují směs důležitých aminokyselin. Do svého jídelníčku by měli tvaroh zařadit nejen děti a sportovci, ale i ženy po čtyřicítce, které jsou ohroženy osteoporózou.

Pěkný tvarohový den vám přeje
Jaroměřická mlékárna

Vloženo
Nový rok a nenahraditelný tvaroh

Jaroměřická mlékárna