Hanka Lamka miluje náš tvaroh

Už dlouho víme, že tvaroh je pro sportovce tou pravou surovinou. A Lamka to na svém blogu dokazuje. Ale počkat, nejdříve vám řekneme kdo je Hanka - Lamka.

Jmenuji se Hanka, i když čím dál víc lidí mi říká Lamko...proč asi?:-) V žádném případě se za to nezlobím, lamy jsem si vybrala jako maskoty svého blogu, protože jsou zkrátka úžasné:-) Když se nad nimi zrovna nerozplývám, pravděpodobně:
a) jsem v práci, kde funguju jako specialista kvality ve strojírenském oboru,
b) píšu seminárku, protože se snažím dokončit vysokou školu,
c) řádím v kuchyni, chvílemi připomínající chemickou laboratoř, chvílemi jen prachobyčejný chaos,
d) zvedám činky nebo se snažím o (prozatím nepřesvědčivou) napodobeninu shybu u nás v posilovně.

Blog o bodu C a D jsem se rozhodla psát proto, že i když u nás "fitness" stránek už funguje habaděj, žádná tak úplně neodpovídala mé představě - zdravého, výživného, ale zároveň lahodného jídla, ze kterého budete mít krásný zážitek.

Byla jsem moc ráda, když mi Jaroměřická mlékárna poslala balík jejich výrobků na testování. Líbí se mi, že vyrábí čistě, bez chemie, podle tradičních receptů. A tak i jejich produkty vypadají - kvalitní Eidam, smetanový sýr Fénix, výborná pomazánková másla (vážně, lepší jsem nikdy neměla) a taky můj milovaný tvrdý tvaroh. S tím jsem si užila vůbec nejvíc - jakožto sportovec ocením jeho obrovský podíl bílkovin a je vynikající, jednu kostku jsem dokonce po tréninku snědla jen tak!:-) Jeho využití bylo také dost všestranné - kromě klasického přidávání do kaší nebo lívanců byl skvělý i jako náplň celozrnných těstovin.
Ráda bych zmínila i Smetanový sýr Fénix - přestože (nebo protože?:-)) je lehce slaný, výborně se hodí do dezertů, například mrkvový koláč pozvedl bezmála na mrkvový dort:-). Pokud se k němu zase někdy dostanu, nebála bych se ho použít třeba i do zdravější varianty cheesecake či tiramisu.

Podívejte jaké recepty už z našich produktů Lamka vykouzlila:
Mrkvový koláš se sýrem
Celozrnné plněné taštičky

 

Vloženo Zobrazit web
Hanka Lamka miluje náš tvaroh

Jaroměřická mlékárna