Food Revolution Day s projektem Pestrá strava

Jaroměřická mlékárna je partnerem FOOD REVOLUTION DAY Jamiho Olivera

Stali jsme se partnerem mezinárodního projektu Jamieho Olivera Food Revolution Day. Hlavním posláním této akce je naučit děti mít vztah ke kvalitnímu jídlu a vézt je ke zdravějšímu životnímu stylu. K programu se přihlásilo už 196 zemí z celého světa včetně České republiky.

V pátek 20. května 2016 budou děti v desítkách škol, knihoven a dětských domovů po celé republice vařit podle receptů světoznámého britského šéfkuchaře Jamieho Olivera. Přitom si vyzkouší nejrůznější hry na téma zdravé jídlo a zúčastní se velké soutěže. Jaroměřická mlékárna se do akce zapojuje pod hlavičkou projektu Pestrá strava, který dlouhodobě podporuje. Hlavním úkolem mlékárny bude během Food Revolution Day poskytnout vybrané čerstvé suroviny, ze kterých se bude vařit v dětských domovech, a darovat ceny do soutěže. V té se bude u dětí do 11 let hodnotit originalita vlastních receptů z ovoce a zeleniny a u starších dětí jejich schopnost sestavit zdravý jídelníček na jeden den. 

Do akce se zapojují youtubeři, blogeři a další známé tváře jako například zpěvák Ben Cristovao. Zapojte se i vy! Uspořádejte vlastní Food Revolution Day, nebo alespoň pomozte šířit myšlenku třeba sdílením fotek a videí s hashtagem #FRDcesko.

Vloženo
Food Revolution Day s projektem Pestrá strava

Jaroměřická mlékárna