Jarinovo moudro

Jsem Jarin, těší mě. Ta moje o mně říká, že jsem blbej. Ale má mě ráda. V mlíkárně mi zase říkaj, že se umím vysmýknout z každý dřiny a že jsem línej jako jako veš. Ono je to ale všechno trochu jinak.


Vo alergiích

Virová sezóna je fuč, stejně ale všici okolo kýchaj, smrkaj a slzej. Nepamatuju si, že by za mejch mladejch let bylo tolik alergiků. Beztak jen lidi překvapuje příroda.

Přečti si to celý

Vo medvědim česneku

Bejt sběračem mě dycky bavilo. Zvlášť dyž je krásně a jde vo nějakou zdravou dobrotu. Tentokrát sme s Mildou vyrazili za medvědim česnekem.

Přečti si to celý

Vo věčnejch votázkách

Pamatuju se, jak sem jednou na jaře vzal malýho Mildu na prochajdu. A protože měl zrovna svoje ptací období, tak to byla prochajda se samejma záludnejma votázkama.

Přečti si to celý

Vo velikonočnim pečení

Tradice se musej dodržovat, tak sem letos vzal pečení do svejch rukou. Kupodivu to nedopadlo vůbec špatně. Takovýho beránka ste ještě nejedli!

Přečti si to celý

Vo nezbednících

Hlídat děcka je nekdy křest vohněm. Zvlášť dyž se haštěří vo hračky. Nebo dyž vás na truc neposlouchaj. Tak sem jim vymyslel zaručeně poučnou pohádku.

Přečti si to celý

Vo výrobě ajdamu

Povim vám něco vo mý vášni, vo ajdamu. Rád jej jim, to ale víte, jenže já jej i tuze rád vyrábim. Tak sem vám sepsal, jak to celý probíhá.

Přečti si to celý

Vo tříděným odpadu

Doma mě zpucovali, že třídit flašky vod piva nestačí. Prej je snadný rvát šecko do jednoho koše. Prej bych se moh na starý kolena víc snažit. Tak sem vobdržel podrobnej návod, jak na to.

Přečti si to celý

Vo hraní s kameny

Letos je to s tou zimou takový všelijaký. Nene, já si nestěžuju, jenom suše konstatuju. Vo víkendu sem šel s Mildou na malej vejlet, no a dyž nejdou dělat sněhový koule, museli sme vzít, co je – vyměnili sme je za kameny.

Přečti si to celý

Vo pomazánkovým „másle“

Nejni máslo jako pomazánkový máslo. Všude se vo tom mluví, nic moc se nezměnilo, ale hudrovat nepřestaneme. Tak já vám to teda vysvětlím.

Přečti si to celý

Vo nejlepší bábovce

Nejsem pekař, to víte, zato mamina je na dobroty odbornice. A vlastně takový zdravý pečení není zas tak složitý — za zkoušku nic nedáte!

Přečti si to celý

Vo Mikuláši, kterej nejni vo čertech

Pátýho prosince máme u nás doma takovou malou tradici – vodpoledne vyrážíme celá rodina ven, projdeme se promrzajícím městem a kouskem lesa. Koukáme po nebešťanech a nosíme zvířátkům dobroty.

Přečti si to celý

Vo černých pátcích

Tydlety černý pátky – moc jim nerozumím. Víte, nakupovat věci jenom proto, že sou ve slevě, to přece nedává žádnej smysl. Namísto kvalitní debaty v hospodě nebo vodpočinku se lidi hrnou do supermarketů, aby pobrali, co jde.

Přečti si to celý

Vo padajícím listí

Podzim je moje voblíbený roční vobdobí. Fascinujou mě žloutnoucí listy. A nejen mě, aj Mildu. To jde vidět, že bude po mně – je totiž taky vstřícnej každý lumpárně.

Přečti si to celý

Vo modernim dopisování

Tak sem zjistil, že dnešní generace si už skoro nepovídá. Komunikace se posunula úplně jinam. Neska sou všeci na mobilech.

Přečti si to celý

Vo všudepřítomný elektronice

Mladí se věnujou škvrněti, tak sme s maminou vzali Mildu k sobě. S dobrým záměrem vychovávat kluka k tomu, aby furt jen neseděl u telky a nehrál si s telefonem, vzal sem ho na hříbky. Šichni totiž vykřikovali, jak rostou. Ale v lese rostou jiný věci.

Přečti si to celý

Vo zapocení

Neska je to fofr! Nemám čas klápat do klávesnice. Ale prostě vám to musim říct. Tak aspoň pár vět.

Přečti si to celý

Vo rozkládání a citrónech

Držíme smutek. Mladí nedávno přijali do rodiny nový členy. Pravda, moc velký mazlíci to nebyli, ale jejich náhlej skon zasáhl šecky. Na vině sou citróny.

Přečti si to celý

Vo přírodní lékárně

Moje babička bejvala skvělá bylinářka. Jakmile začaly na jaře růst první plevele, hnedle vymejšlela, jak je přefiltrovat, vylouhovat, usušit a vůbec s nima udělat něco záslužnýho. Dycky zjara se ve mně vzbouřej geny a kážou: Jarine, jsi na louku!

Přečti si to celý

Vo plánu pro správný chlapy

Chtěl sem napsat něco chytrýho a trochu si hrát na básníka. Mluvit vo jaru a vo novým životě a tak, dyž je ten duben. Jenže lidi, já mám takovou radost, že mně to vůbec nemyslí. Fanouši, chystej tupláka! Je to 4:2!

Přečti si to celý

Vo mezinárodním slavení

Sousedka se chlubila, že dostala vod děcek ve škole kytku. Že prý neska maj učitelé v Český republice svátek. „Dyž maj svůj den učitelé, třeba my v mlíkárně taky nějakej máme,“ řek sem si a šel to prozkoumat. Našel sem ale něco jinýho, než sem čekal.

Přečti si to celý
< předchozí 12345678910... další > 

(celkem 183 položek )


Jaroměřická mlékárna