Jarinovo moudro

Jsem Jarin, těší mě. Ta moje o mně říká, že jsem blbej. Ale má mě ráda. V mlíkárně mi zase říkaj, že se umím vysmýknout z každý dřiny a že jsem línej jako jako veš. Ono je to ale všechno trochu jinak.


Vo výrobě ajdamu

Povim vám něco vo mý vášni, vo ajdamu. Rád jej jim, to ale víte, jenže já jej i tuze rád vyrábim. Tak sem vám sepsal, jak to celý probíhá.

Přečti si to celý

Vo tříděným odpadu

Doma mě zpucovali, že třídit flašky vod piva nestačí. Prej je snadný rvát šecko do jednoho koše. Prej bych se moh na starý kolena víc snažit. Tak sem vobdržel podrobnej návod, jak na to.

Přečti si to celý

Vo hraní s kameny

Letos je to s tou zimou takový všelijaký. Nene, já si nestěžuju, jenom suše konstatuju. Vo víkendu sem šel s Mildou na malej vejlet, no a dyž nejdou dělat sněhový koule, museli sme vzít, co je – vyměnili sme je za kameny.

Přečti si to celý

Vo pomazánkovým „másle“

Nejni máslo jako pomazánkový máslo. Všude se vo tom mluví, nic moc se nezměnilo, ale hudrovat nepřestaneme. Tak já vám to teda vysvětlím.

Přečti si to celý

Vo nejlepší bábovce

Nejsem pekař, to víte, zato mamina je na dobroty odbornice. A vlastně takový zdravý pečení není zas tak složitý — za zkoušku nic nedáte!

Přečti si to celý

Vo Mikuláši, kterej nejni vo čertech

Pátýho prosince máme u nás doma takovou malou tradici – vodpoledne vyrážíme celá rodina ven, projdeme se promrzajícím městem a kouskem lesa. Koukáme po nebešťanech a nosíme zvířátkům dobroty.

Přečti si to celý

Vo černých pátcích

Tydlety černý pátky – moc jim nerozumím. Víte, nakupovat věci jenom proto, že sou ve slevě, to přece nedává žádnej smysl. Namísto kvalitní debaty v hospodě nebo vodpočinku se lidi hrnou do supermarketů, aby pobrali, co jde.

Přečti si to celý

Vo padajícím listí

Podzim je moje voblíbený roční vobdobí. Fascinujou mě žloutnoucí listy. A nejen mě, aj Mildu. To jde vidět, že bude po mně – je totiž taky vstřícnej každý lumpárně.

Přečti si to celý

Vo modernim dopisování

Tak sem zjistil, že dnešní generace si už skoro nepovídá. Komunikace se posunula úplně jinam. Neska sou všeci na mobilech.

Přečti si to celý

Vo všudepřítomný elektronice

Mladí se věnujou škvrněti, tak sme s maminou vzali Mildu k sobě. S dobrým záměrem vychovávat kluka k tomu, aby furt jen neseděl u telky a nehrál si s telefonem, vzal sem ho na hříbky. Šichni totiž vykřikovali, jak rostou. Ale v lese rostou jiný věci.

Přečti si to celý

Vo zapocení

Neska je to fofr! Nemám čas klápat do klávesnice. Ale prostě vám to musim říct. Tak aspoň pár vět.

Přečti si to celý

Vo rozkládání a citrónech

Držíme smutek. Mladí nedávno přijali do rodiny nový členy. Pravda, moc velký mazlíci to nebyli, ale jejich náhlej skon zasáhl šecky. Na vině sou citróny.

Přečti si to celý

Vo přírodní lékárně

Moje babička bejvala skvělá bylinářka. Jakmile začaly na jaře růst první plevele, hnedle vymejšlela, jak je přefiltrovat, vylouhovat, usušit a vůbec s nima udělat něco záslužnýho. Dycky zjara se ve mně vzbouřej geny a kážou: Jarine, jsi na louku!

Přečti si to celý

Vo plánu pro správný chlapy

Chtěl sem napsat něco chytrýho a trochu si hrát na básníka. Mluvit vo jaru a vo novým životě a tak, dyž je ten duben. Jenže lidi, já mám takovou radost, že mně to vůbec nemyslí. Fanouši, chystej tupláka! Je to 4:2!

Přečti si to celý

Vo mezinárodním slavení

Sousedka se chlubila, že dostala vod děcek ve škole kytku. Že prý neska maj učitelé v Český republice svátek. „Dyž maj svůj den učitelé, třeba my v mlíkárně taky nějakej máme,“ řek sem si a šel to prozkoumat. Našel sem ale něco jinýho, než sem čekal.

Přečti si to celý

Vo zabouchnutí

Dyž sem neska ráno vyhlíd z vokna ven, byl krásnej skorojarní den. A já si najednou vzpomněl, jaký to bylo, dyž sme s maminou začali před těma iks rokama randit. Dyž sme byli do sebe voba zabouchnutý.

Přečti si to celý

Vo zimě

V Jaromkách je nasněžíno. Lidi choděj kolem domu s hráblama a hrabou. Dyž jedete autem do Třebíče na velkej nákup, po cestě potkáte každou chvíli auto ve škarpě. Lidi vrčej, že je jim zima a prej už aby tady bylo jaro.

Přečti si to celý

Vo kupování dárků pro manželku

Ach ty dárky! Pro chlapy peklo při vymejšlení, pro ženský při rozbalování. A nedáme si pokoj a nedáme. Každý Vánoce jak přes kopírák.

Přečti si to celý

Vo narozeninovým překvapení

Letí to jak voda. Měl sem zas narozeniny. A jak už víte, je to pro mě jeden z nejlepčích dnů v roce. Válím se na pohovce, jím sejrovej dort a dostávám dárky. Ani letos to nebylo jiný. Nebo vlastně…

Přečti si to celý

Vo věcech, co moc nejsou, ale měly by být

Říkám si, esi už nejsem moc starej, dyž si takhle na něco stěžuju. Ale pak si zase říkám, že to nejni vo věku, ale vo věcech a lidech kolem. A něco mi tu furt holt chybí.

Přečti si to celý
< předchozí 123456789... další > 

(celkem 178 položek )


Jaroměřická mlékárna