Jarinovo moudro

Jsem Jarin, těší mě. Ta moje o mně říká, že jsem blbej. Ale má mě ráda. V mlíkárně mi zase říkaj, že se umím vysmýknout z každý dřiny a že jsem línej jako jako veš. Ono je to ale všechno trochu jinak.


Vo modernim dopisování

Tak sem zjistil, že dnešní generace si už skoro nepovídá. Komunikace se posunula úplně jinam. Neska sou všeci na mobilech.

Přečti si to celý

Vo všudepřítomný elektronice

Mladí se věnujou škvrněti, tak sme s maminou vzali Mildu k sobě. S dobrým záměrem vychovávat kluka k tomu, aby furt jen neseděl u telky a nehrál si s telefonem, vzal sem ho na hříbky. Šichni totiž vykřikovali, jak rostou. Ale v lese rostou jiný věci.

Přečti si to celý

Vo zapocení

Neska je to fofr! Nemám čas klápat do klávesnice. Ale prostě vám to musim říct. Tak aspoň pár vět.

Přečti si to celý

Vo rozkládání a citrónech

Držíme smutek. Mladí nedávno přijali do rodiny nový členy. Pravda, moc velký mazlíci to nebyli, ale jejich náhlej skon zasáhl šecky. Na vině sou citróny.

Přečti si to celý

Vo přírodní lékárně

Moje babička bejvala skvělá bylinářka. Jakmile začaly na jaře růst první plevele, hnedle vymejšlela, jak je přefiltrovat, vylouhovat, usušit a vůbec s nima udělat něco záslužnýho. Dycky zjara se ve mně vzbouřej geny a kážou: Jarine, jsi na louku!

Přečti si to celý

Vo plánu pro správný chlapy

Chtěl sem napsat něco chytrýho a trochu si hrát na básníka. Mluvit vo jaru a vo novým životě a tak, dyž je ten duben. Jenže lidi, já mám takovou radost, že mně to vůbec nemyslí. Fanouši, chystej tupláka! Je to 4:2!

Přečti si to celý

Vo mezinárodním slavení

Sousedka se chlubila, že dostala vod děcek ve škole kytku. Že prý neska maj učitelé v Český republice svátek. „Dyž maj svůj den učitelé, třeba my v mlíkárně taky nějakej máme,“ řek sem si a šel to prozkoumat. Našel sem ale něco jinýho, než sem čekal.

Přečti si to celý

Vo zabouchnutí

Dyž sem neska ráno vyhlíd z vokna ven, byl krásnej skorojarní den. A já si najednou vzpomněl, jaký to bylo, dyž sme s maminou začali před těma iks rokama randit. Dyž sme byli do sebe voba zabouchnutý.

Přečti si to celý

Vo zimě

V Jaromkách je nasněžíno. Lidi choděj kolem domu s hráblama a hrabou. Dyž jedete autem do Třebíče na velkej nákup, po cestě potkáte každou chvíli auto ve škarpě. Lidi vrčej, že je jim zima a prej už aby tady bylo jaro.

Přečti si to celý

Vo kupování dárků pro manželku

Ach ty dárky! Pro chlapy peklo při vymejšlení, pro ženský při rozbalování. A nedáme si pokoj a nedáme. Každý Vánoce jak přes kopírák.

Přečti si to celý

Vo narozeninovým překvapení

Letí to jak voda. Měl sem zas narozeniny. A jak už víte, je to pro mě jeden z nejlepčích dnů v roce. Válím se na pohovce, jím sejrovej dort a dostávám dárky. Ani letos to nebylo jiný. Nebo vlastně…

Přečti si to celý

Vo věcech, co moc nejsou, ale měly by být

Říkám si, esi už nejsem moc starej, dyž si takhle na něco stěžuju. Ale pak si zase říkám, že to nejni vo věku, ale vo věcech a lidech kolem. A něco mi tu furt holt chybí.

Přečti si to celý

Vo srdcebuchu

Pojídání uheráku a krkovičky prokládaný vobčasným pozdržením se U Fanouše si vybírá svou daň. Mám zvýšenej tlak.

Přečti si to celý

Vo výskytu slušnejch lidí na vesnici a ve městě

Vobčas si dělám takovej vosobní průzkum a zkoušim lidi. Třeba testuju, kolik lidí mně na ulici vodpoví na pozdrav.

Přečti si to celý

Vo Erice

Scéna jak z filmu. Cítil sem se jaksi mladší, záda mě nebolely, měl sem víc vlasů, energie a tak šecko. Prostě fit, jak už dlouho ne.

Přečti si to celý

Vo chrochtání, vopicích a boxerech

Takový špatně zvolený slovo dokáže člověka dostat do pěknýho průšvihu. To je známá věc. Ale jak se ukázalo, de to i beze slov.

Přečti si to celý

Vo špatný náladě

Neska sem asi vstal špatnou nohou. Jaksi mě bolí hlava a nemám na nic náladu. Dyž musím něco dělat, tak mě to rozčiluje. Dyž nemám co dělat, rozčiluje mě to taky.

Přečti si to celý

Vo životech lidí vokolo

Vobčas tak koukám na lidi kolem sebe. Na ulici. Ve vlaku. Ve vobchodě. A řikám si, vo čem asi zrovna přemejšlí.

Přečti si to celý

Vo sváteční pohodě

Cyril s Metodějem vobešli Velkou Moravu a donesli nám hlaholici. My sme s maminou vobjeli Jaromky a donesli sme velkej nákup. Protože ti dva nepřinesli jen první slovanský písmo, ale taky volnej den.

Přečti si to celý
< předchozí 123456789... další > 

(celkem 170 položek )


Jaroměřická mlékárna